Facebook herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunulan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, Amerikalı girişimci Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok hızlı bir şekilde büyüyen Facebook’un milyonlarca aktif kullanıcısı var. Bu kadar çok kullanıcıya sahip bu dev mecrada sorun yaşayan birçok kullanıcı var. Facebook hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu başlıkta çeşitli sorunlardan ve diğer nedenlerden dolayı Facebook hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Reklamlar

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silebilmeniz için öncelikle herhangi bir masaüstü ve dizüstü bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklayın. Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra ‘Hesabımı Sil’ başlıklı bir sayfa açılacak. Açılan sayfadaki uyarıyı okuyun ve ‘Hesabımı Sil’ düğmesine tıklayın. Ardından yeni açılan pencereden işlemi tamamlayın. Hesap silme işlemi bu kadar! İşlemi tamamladığınızda hesabınızı silmiş olursunuz.

Reklamlar

Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme

Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız yoksa mobil cihazlarınız üzerinden hesabınızı silmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak mobil cihazınızda bulunan İnternet tarayıcınızı başlatın. İnternet tarayıcınız yoksa mobil cihazlar için Chrome tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Reklamlar

İnternet tarayıcınızı başlattıktan sonra telefonunuzun seçenekler tuşunu tıklayın. Açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğini işaretleyin. Ardından Facebook.com adresine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki Facebook hesap silme linkine tıklayın. Açılan sayfadan karşınıza gelen adımları onaylayın ve silme işlemini başlatın. Böylelikle iPhone, Samsung, Sony, LG, ve Asus gibi mobil cihazlardan Facebook hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Facebook hesabınızı sildiğinizde profilinizi arkadaşlarınız görüntüleyemez.
 2. Silme talimatını verdikten sonra hesabınız 14 gün boyunca dondurulur.
 3. 14 günlük süre zarfında silme işlemini iptal edebilirsiniz.
 4. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
 5. Kalıcı olarak silinen hesaplar bir daha geri getirilemez.

Hesap silme işlemini başlatmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar başlığını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca hesabınızı silmeden önce ‘Ayarlar’ sayfasından hesabınızın yedeğini alabilirsiniz.

Video Anlatım: Facebook Hesap Silme

Ekran Görüntüsü

Facebook hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Recep

  Facebook Messenger’dan tamamen nasıl kapanacak Nur, biri bana yardım etsin! Şu Facebook hesabımı silmek istiyorum, arkadaşımın Facebook hesabından bakıyorum kendi hesabıma ama dondurulmamış bile açık duruyor.

  1. Gönül Reis

   Evet Facebook Messenger hizmeti de hesabınızla birlikte kapanacaktır. Ama daha önce gönderdiğiniz mesajlar, arkadaşlarınızın gelen kutusunda bir süre görünmeye devam edecektir.

 2. Nevzat Demirel

  Anlattığınız şekilde hesabı sildim. Hesabımı silmeden önce birkaç mesaj atmıştım. İnşallah gönderdiğim mesajlar karşı tarafın gelen kutusunda gözükmez.

 3. Hakan

  Bu linke tıklamadan direkt Facebook üzerinden nasıl silebiliriz? Nereden bileceğiz bu linke tıklayarak Facebook’a giriş yaptığımız şifremizin sizlerin eline geçmeyeceğini? Ve bu yorumları farklı isimler altında sayfa yöneticilerinin yazmadığını?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Hakan Bey,
   Öncelikle hassasiyetinizi anladığımızı ve saygı duyduğumuzu bilmenizi isterim. Biz Hesap Silme İnternet sitesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize gönüllü destek vermekteyiz. Bu sayfada binlerce kullanıcının problemini ücretsiz olarak çözdük ve çözmeye devam etmekteyiz. Yanlış anlaşılmaların önüne geçebilmek için doğrudan facebook.com’a ait linkler vermekteyiz. Bunu makalemizde bulunan hesap silme linkinde görebilirsiniz. Sizleri Facebook haricinde bir İnternet sitesine yönlendirmiyoruz. Hesap silme işlemini buradan yapmak istemiyorsanız, Facebook’un yardım sayfalarını kullanabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 4. Cengiz

  Telefondan Facebook hesabını kapatacak olan arkadaşlar, telefonunuzdaki İnternet tarayıcısını mutlaka “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırdıktan sonra yukarıda anlatılanları uygulayın. Aksi taktirde hesabınızı kapatamazsınız. Ben yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabımı kolayca sildim. Teşekkürler…

 5. Rıfat Türemen

  Ya benim arkadaşlar Facebook hesap silme işlemi diye birşey yok diyordu. Siz ne güzel anlatmışsınız işte! Üç adımda kolayca hesabımı sildim. Arkadaşlar kimseye kulak asmayın, anlatılanları yapın ve hesabınızı silin. Makaleyi hazırlayandan Allah razı olsun.

 6. ‎Mehmet Salih Aydın

  Facebook’a üye girişi yaptıktan sonra üyelik panelinde girmediğim yer kalmamıştı! Facebook’ta hesap açmak oldukça kolayken hesap kapatmak neden bu kadar zor anlamış değilim. Neyse ki makalenizi buldum ve hesabımı kalıcı olarak sildim.

 7. Cumali Gül

  Facebook’ta bulunan bir takım uygulamalar benim adıma paylaşımda bulunuyordu. Bu da hem şahsımın hem de firmamın itibarına gölge düşürüyordu. Ne yaptıysam bu otomatik paylaşımların önüne geçemedim. Ayrıca hesabımı ele geçiren ahlaksız insanlar, benim adıma tanıdıklarıma mesaj atarak dolandırıcılık yapıyorlardı. Tüm bu yaşananlar sonrası, en iyisi Facebook hesabını ortadan kaldırmaktı. Ben de anlattığınız şekilde Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirdim. Hesabımı sildiğimden beri çok rahatım. Allah sizden razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 8. Ahmet Eryılmaz

  Arkadaşlar, Facebook hesap silme işlemine başlamadan önce tüm paylaşım, beğeni ve yorumlarınızı silin. Çünkü Facebook yorum eklentisini kullanan İnternet sitesine yaptığınız yorumlar, hesabınızı kapatsanız dahi silinmiyor. Hesabı kapattıktan sonra da yaptığınız yorumlara müdahale etmeniz söz konusu değildir.

  1. Efe

   Merhaba, ben hesabımı sildim fakat bir sayfaya yaptığım yorum Facebook gönderisi olarak gözüküyor. İsmimi aratınca tam olarak silinmemiş mi oluyor hesabım?

   1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

    Merhaba Efe Bey,
    Facebook yorum eklentisini kullanan İnternet sitelerinde yaptığınız yorumlar silinmemiş olabilir. Bu hesabınızın silinmediği anlamına gelmez. Yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz endişe etmenize gerek yok.

 9. Murat Gökçe

  Şifresini unutan arkadaşlar, Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısını kullanarak hesaplarının şifresini yenileyebilirler. Şifresini yenileyenler yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabını kolayca silebilirler.

 10. Emine Tomris Örnek

  Sayenizde hesabımı sildim, teşekkür ediyorum. Ben hesabımı etiketlemeler yüzünden siliyorum. Maalesef arkadaşlarım sosyal mecralarda veri gizliliğinin önemi hakkında en ufak bir bilgiye bile sahip değil. Herkesin görüntüleyebildiği ve kısıtlama olmayan profillerde fotoğraflarımızı paylaşıyorlar. Defalarca söylememe rağmen aynı hataları tekrarladıkları için kesin olarak fotoğrafımı atmamalarını söyledim. Şimdi de hesabımı sildim. Facebook gibi platformların bilinçsizce kullanılması çok üzücü.

 11. Melahat Nur Akgül

  Şükürler olsun! Sayenizde Facebook hesabımı kalıcı olarak sildim. Bu makaleyi görmeden önce hesabımı bir türlü silemiyordum. Söz konusu durumla ilgili neredeyse Sheryl Sandberg veya Mark Zuckerberg’e e-posta gönderecektim. Facebook’un giderek yozlaşması hoşuma gitmiyor. Haber akışında paylaşılan sahte bilgiler, bunaltıcı reklamlar ve benzeri unsurlar beni Facebook’tan soğuttu. Umarım ileride düzelir, çünkü insanların bilgi alışverişi yapmasını kolaylaştıran bir platform olması dışında çok önemli bir mecra değil benim için.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir