Tumblr, İnternet dünyasının en renkli aktörlerinden biri. Sosyal ağ ve blog sitesi olan Tumblr büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. New York’lu genç girişimci David Karp tarafından 2007 yılında kurulan Tumblr, kuruluşun ardından iki hafta içinde 75.000 kullanıcıya ulaşmıştır. Tumblr, büyük çıkışının ardından 2013 yılında 1,1 milyar dolarlık bir değerlendirmeyle Yahoo! tarafından satın alınmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde 14 milyona yakın üyesi olduğu tahmin edilen sitenin ülkemizde de binlerce kullanıcısı var. Bu binlerce kullanıcının arasında elbette hesaplarını silmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Tumblr üzerinden hesap açan kullanıcıların hesaplarını nasıl sileceklerini anlatacağız.

Reklamlar

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr hesabınızı silebilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Tumblr hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Tumblr hesap silme bağlantısına tıklıyoruz. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan “Tüm hesabını silmek istediğinden emin misin? Her şey silinecek. Kullanıcı adları, temalar, aramızdaki o sevgi bağı, beğendiklerin, iletiler ve şu ana dek yayımladığın tüm gönderiler, hepsi sonsuza dek yok olacak. Eminsen, aşağıdan oturum açarak onayla.” uyarısı karşınıza gelecek. Bu sayfaya e-posta adresinizi ve Tumblr parolanızı girin ve ‘Her şeyi Sil’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Tumblr hesabınız kalıcı olarak silinecek.

Reklamlar

Tumblr Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 1. Hesabınızı sildiğinizde temalar, beğeniler, iletiler, mesajlar ve diğer her şey kalıcı olarak silinecek.
 2. Üyesi olduğun ve senden başka üyesi olamayan ikincil bloglar silinecek.
 3. Üyesi olduğun ikinci bloglardan çıkarılacaksın.
 4. Blogunun kullandığı bağlantı (URL) tekrar kullanıma açık hale gelecek.
 5. Sildiğin blogun bağlantısı (URL) başkası tarafından kullanılabilecek.
 6. Hesabını sildikten sonra eski hesabına ait e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Tumblr hesap silme işlemi bu kadar. Makalede anlatılanları uygulayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler başlığını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Ekran Görüntüsü

Tumblr hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Yorumlar

   1. Bekir Erdoğan

    Hesabımı silemiyorum parola hatalı tekrar dene diyor neden? Tüm bilgileri doğru yazıyorum. Madem parola hatalı uygulamaya nasıl giriyor o zaman?
    Çok saçma bilinçli bi şey mi bilmiyorum ama hesabımı silme konusunda yardımınızı bekliyorum böyle bi saçmalıkla kalitenizi düşürüp uygulamayı kullananları pişman ediyorsunuz. Dikkate alınırsa sevinirim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir