Badoo arkadaşlık odaklı, sosyal paylaşım platformudur. 2006 yılında kurulan bu sosyal paylaşım platformu kullanıcılarının yeni arkadaşlar edinmesini, yeni insanlar tanımasını, video-fotoğraf paylaşmasını ve diğer kişilerle iletişime geçmesini sağlar. Badoo sitesinin merkezi bize uzak değildir. Firma Türkiye’nin komşusu Kıbrıs’ta ikamet etmektedir. 18.01.2016 tarihli verilere göre Alexa’nın global sıralamasında İnternet aleminde en çok ziyaret edilen 336. web sitesidir.

Kısacası Facebook, Twitter, Instagram gibi olmasa da popüler bir sosyal paylaşım platformudur. Badoo’yu en çok kullanan ülkeler arasında Fransa, İtalya, Brezilya, Polonya ve İspanya ilk beş ülkeyi oluşturmaktadır. Ülkemizde de oldukça fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanıcının yer aldığı bir platformdan elbette ayrılmak isteyenler olacaktır. Burada devreye biz giriyoruz. Bu başlıkta Badoo hesap silme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız.

Badoo Hesabı Nasıl Silinir?

Badoo hesabını silmek oldukça basittir. Badoo telefon ve tablet gibi mobil cihazlar üzerinden hesap silme işlemine izin vermiyor. Bu nedenle herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayar vasıtasıyla hesabımızı sileceğiz. Badoo hesabını silmek için ilk olarak Badoo.com üzerinden kullanıcı adımız ve şifremizle giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki hesap silme linkine tıklıyoruz.

Badoo Hesap Silme Linki: https://badoo.com/settings/

Linke tıkladıktan sonra aşağıdaki işlemleri adım adım uyguluyoruz.

 1. Bağlantıya tıkladıktan sonra sayfanın en altına inin.
 2. Alt kısımda bulunan “Hesabı Sil” linkine tıklayın.
 3. Açılan pencereden “Hesabınızı silin.” satırını seçin.
 4. “Devam” butonuna tıklayın.
 5. Sunulan teklifleri geçin ve tekrar “Hesabınızı silin.” butonuna tıklayın.
 6. Badoo’dan ayrılma nedeninizi belirtin ve “Devam Et” linkine tıklayın.
 7. Açılan pencereye Badoo şifrenizi girin.
 8. Hesabınızı kalıcı olarak silin.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Badoo hesabınızı silmeniz Google, Yahoo, Bing ve benzeri arama motorlarından çıkmanız anlamına gelmez. Hesabınızı sildikten sonra arama motorlarından çıkmanız biraz süre alabilir. Bu süreyi kısaltmak istiyorsanız, ilgili arama motoruna içerik kaldırma talebinde bulunabilirsiniz. Mesajlar, profil ziyaretleri, beğeni ve favorileri ortadan kaldırmak için hesap silme işlemine gerek yok. Söz konusu içerikleri ayarlar sayfanızdan kolayca temizleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

Badoo hesap silme işleminin ekran görüntüsü.

Badoo hesap silme işlemi bu kadar. Konuyla ilgili makalemizde anlatmadığımız bir sorunla karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz. Yardım talebinde bulunurken imla kurallarına uymayı ihmal etmeyin.

Yorumlar

 1. Kamuran

  Merhaba, ben Badoo hesabımı silmek istiyorum ama bütün yolları denememe rağmen silemedim. Şifremi giriyorum yanlış diyor. Bana ne yapmam gerektiğini söyler misiniz?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Kamuran Hanım,
   Badoo giriş sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum” bağlantısını kullanarak hesabınıza yeni bir şifre oluşturun. Yeni şifreyi oluşturduktan sonra yukarıdaki anlatımı uygulayın ve Badoo hesap silme işlemini tamamlayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir