Instagram Türkiye’de milyonlarca kişi tarafından kullanılan bir uygulama. Bu uygulamayı kullananların bazıları çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek istiyor. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için bilgisayardan Instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Instagram hesabı bilgisayardan nasıl silinir?

En kolay Instagram hesap silme yöntemi budur. Instagram hesabınızı masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızı kullanarak kolayca silebilirsiniz. Eğer bilgisayarınız yoksa Telefondan Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyarak hesabınızı cep telefonunuzu kullanarak silebilirsiniz.

Hesap silme işlemine başlayabilmeniz için hesabınıza ait giriş bilgilerini biliyor olmalısınız. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız,  Instagram Şifremi Unuttum başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Hesabınıza girişte herhangi bir problemle karşılaşmıyorsanız işleme başlayabiliriz.

İlk olarak bilgisayarınızdaki İnternet tarayıcısını çalıştırın. Ardından İnternet tarayıcınızın adres çubuğuna instagram.com yazın ve siteye giriş yapın. Siteye giriş yaptıktan sonra “Hesabın var mı? Giriş yap.” bağlantısına tıklayın. Eğer Instagram’a Facebook hesabınızla kayıt olduysanız, giriş sayfasında bulunan “Facebook ile Giriş Yap” bağlantısına tıklayın. Bu şekilde bilgisayarınızdan Instagram hesabınıza girmiş olursunuz.

Instagram kullanıcılarına hesap silme konusunda iki ayrı seçenek sunar. Instagram kullanıcıları hesaplarını hem geçici olarak hem de kalıcı olarak silebilirler. Hesabınızı hangi şekilde silmek istiyorsanız aşağıdaki ilgili linklerden birine tıklayarak işleme devam edin.

Geçici Olarak Instagram Hesap Silme Linki

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silme Linki

Hangi hesap silme bağlantısına tıklarsanız tıklayın, sistem sizden hesabınızı neden sildiğinize dair bir ayrılma nedeni ister. Hesap silme linkine tıkladıktan sonra açılan pencereden ayrılma nedeninizi seçin. Ayrılma nedeni seçiminde zorlanan ziyaretçilerimiz “İkinci bir hesap açtım.” seçeneğini işaretleyebilirler. Ayrılma nedeninizi de belirttikten sonra işleme devam edebilmek için hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Ekrandaki alana şifrenizi girin ve hesap silme düğmesine tıklayın. Böylelikle bilgisayardan Instagram hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

Instagram hesap silme bu kadar! Yukarıdaki işlemi tamamlayamadıysanız veya başka bir problemle karşılaştıysanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimden yardım talep edebilirsiniz.

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme
Bilgisayardan Instagram hesap silme işlemine ait ekran görüntüsü.

Bu işlemi bilgisayarınızdan yaparken Chrome, Opera veya Firefox gibi İnternet tarayıcılarını kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir