İnternet hızının gelişmesi ve mobil teknolojilerin yaygınlaşması kullanıcıların hayatına yeni servisler dahil etti. Hayatımıza giren bu servislerden biri de dosya paylaşım ve depolama programı olan Dropbox. Bu program kullanıcılarına ücretsiz 2 GB depolama alanı sunuyor. Arash Ferdowsi ve Drew Houston tarafından kurulan Dropbox tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça yaygın. Ülkemizde bu programın milyonlarca kullanıcısı var. Bu kullanıcılar arasında elbette hesabını silmek isteyenler olacaktır. Bu başlıkta Dropbox hesap silme işlemini anlatacağız.

Dropbox Hesabı Nasıl Silinir?

Dropbox hesap silme işlemi oldukça basit. Hesabınızı silmeniz için giriş bilgilerinizi bilmeniz yeterli. İlk olarak İnternet tarayıcınız üzerinden Dropbox’a bağlanın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Dropbox Hesap Silme Linki: https://www.dropbox.com/account/delete

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra açılan penceredeki ilk alan hesabınızın şifresini girin. Ardından da alttaki açılır menüden hesap silme nedeninizi belirtin. Hesap silme nedeni belirtirken “I don’t need the extra space” alanını işaretlemenizi tavsiye ediyoruz. Son olarak sayfadaki “Delete my account” etiketli düğmeye tıklıyoruz. Böylelikle Dropbox hesabımız siliniyor. Alanları nasıl dolduracağını anlamayanlar aşağıdaki ekran görüntüsünden istifade edebilirler.

Bilmeniz Gerekenler

Eğer Dropbox’u ücretli kullanıyorsanız, hesabınızı silmeden önce aboneliğinizi iptal etmeyi unutmayın. Aboneliğiniz iptal etmek için buraya tıklayabilirsiniz. Hesabınızı sildiğinizde:

  1. Hesabınızda bulunan dosyalara erişemeyeceksiniz ve düzenleme yapamayacaksınız.
  2. Bilgisayarınızda veya mobil cihazınızda yüklü olan Dropbox uygulaması çalışmayacak.
  3. Paylaşılanlar klasöründeki dosyalara erişemeyeceksiniz.
  4. Dropbox hesap silme işlemi 30 ila 60 gün arasından sürer.
  5. 60 gün sonra hesabınız kalıcı olarak silinir.
  6. Hesabınızla birlikte depoladığınız tüm dosyalar silinir.

Ekran Görüntüsü

Dropbox Hesap Silme

NOT: Hesap silme işlemini telefon ve tablet gibi mobil cihazlar üzerinden yapmak isteyenler, cihazlarındaki İnternet tarayıcısını “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir