Facebook, 4 Şubat 2004 tarihinde kurulmuş bir sosyal paylaşım sitesidir. Türkiye’de milyonlarca kişi bu sosyal paylaşım sitesini aktif olarak kullanmaktadır. Kullanıcıların büyük bir kısmı halinden memnun olsa da bazıları Facebook’a ara vermek istiyor. Bu yazımızda söz konusu kullanıcılar için Facebook hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Facebook hesap dondurma nasıl yapılır?

Facebook dondurma işlemi çok kolaydır. Hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz. Facebook hesabınızı hem telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan dondurabilirsiniz. İlk olarak işlemin bilgisayardan nasıl yapıldığını anlatalım.

Bilgisayardan Facebook Dondurma

Facebook’a ara vermek için en kolay yöntem budur. Eğer İnternet bağlantısı olan bilgisayarınız varsa hesabınızı dondurmak için kesinlikle bu yöntemi tercih etmelisiniz. Facebook profil dondurma için ilk olarak İnternet tarayıcınızı açın ve Facebook.com’a girin. Ardından profilinize giriş yapın. Profilinize giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Facebook Hesap Dondurma Linki

Linke tıkladıktan sonra “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada hesabımızı neden dondurduğumuzu belirtmemiz gerekiyor. Hesap dondurma nedeni olarak “Facebook’ta çok fazla zaman harcıyorum.” seçeneğini seçebilirsiniz. Seçim yaptıktan sonra sistem kararınızı değiştirmeniz için bir bilgilendirme penceresi açar. Açılan pencereyi çarpı simgesine tıklayarak kapatın. Ardından sayfanın en alt kısmında bulunan “Dondur” düğmesine tıklayın. Böylelikle işlemi tamamlamış ve Facebook’a ara vermiş olursunuz.

NOT: İşlem sırasında sistem sizden hesabınızın parolasını isteyebilir. İsterse hesabınızın şifresini girin ve işleme kaldığınız yerden devam edin.

Telefondan Facebook Dondurma

Hesabınızı telefondan dondurmak için ilk olarak telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasını çalıştırın. Ardından aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Hesabınıza giriş yapın.
  2. Ayarlar sayfasına girin.
  3. Hesap ayarları sayfasını açın.
  4. Hesap ayarları sayfasındaki “Genel” sekmesine girin.
  5. En alt satırdaki “Hesabı Yönet” bağlantısına dokunun.
  6. Açılan pencereden “Dondur” bağlantısına tıklayın.

Yukarıdaki altı adımı tamamladığınız zaman Facebook’a ara vermiş olursunuz.

Facebook’a Ara Verenlerin Bilmesi Gerekenler

Facebook hesabınızı dondurduktan sonra hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini güvenli bir yerde saklayın. Çünkü bu bilgiler hesabınızı aktif hale getirirken size lazım olacak. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresine ve cep telefonu numarasına erişiminizi kaybetmeyin.

Facebook profilini dondurduktan sonra, hesabınıza ait herhangi bir veri silinmez. Fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenileriniz ve diğer tüm paylaşımlarınız Facebook sunucularında saklanmaya devam eder. Profiliniz ve profilinize bağlı verileri başkaları tarafından görüntülenemez.

Facebook Hesap Dondurma - Facebook Dondurma
Yazıda Facebook hesap dondurma işlemi anlatılıyor. Ayrıca Facebook dondurma hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Facebook dondurma işlemi bu kadar! Facebook’a kalıcı olarak veda etmek istiyorasnız, Facebook Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili aşamadığınız bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir