Facebook herkesin kullanımına ücretsiz olarak sunulan, dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesidir. Facebook, Amerikalı girişimci Mark Zuckerberg tarafından kurulmuştur. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çok hızlı bir şekilde büyüyen Facebook’un milyonlarca aktif kullanıcısı var. Bu kadar çok kullanıcıya sahip bu dev mecrada sorun yaşayan birçok kullanıcı var. Facebook hesabınızı herhangi bir nedenden dolayı bir daha kullanmayı düşünmüyorsanız, hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz. Bu başlıkta çeşitli sorunlardan ve diğer nedenlerden dolayı Facebook hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Facebook Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silebilmeniz için öncelikle herhangi bir masaüstü ve dizüstü bilgisayardan Facebook hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklayın. Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra ‘Hesabımı Sil’ başlıklı bir sayfa açılacak. Açılan sayfadaki uyarıyı okuyun ve ‘Hesabımı Sil’ düğmesine tıklayın. Ardından yeni açılan pencereden işlemi tamamlayın. Hesap silme işlemi bu kadar! İşlemi tamamladığınızda hesabınızı silmiş olursunuz.

Kalıcı Facebook Hesap Silme Linki: https://www.facebook.com/help/delete_account
Geçici Facebook Hesap Silme Linki: https://www.facebook.com/deactivate/

Facebook hesabınızı hem bilgisayarınızdan hem de akıllı telefonunuzdan, kalıcı ve geçici olarak kolayca silebilirsiniz. Hesabınızı nasıl silmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki bağlantılara tıklayarak ilgili hesap silme makalesine ulaşabilirsiniz.

Mobil Cihazlardan Facebook Hesap Silme

Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayarınız yoksa mobil cihazlarınız üzerinden hesabınızı silmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için ilk olarak mobil cihazınızda bulunan İnternet tarayıcınızı başlatın. İnternet tarayıcınız yoksa mobil cihazlar için Chrome tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

İnternet tarayıcınızı başlattıktan sonra telefonunuzun seçenekler tuşunu tıklayın. Açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” seçeneğini işaretleyin. Ardından Facebook.com adresine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıdaki Facebook hesap silme linkine tıklayın. Açılan sayfadan karşınıza gelen adımları onaylayın ve silme işlemini başlatın. Böylelikle iPhone, Samsung, Sony, LG, ve Asus gibi mobil cihazlardan Facebook hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Facebook hesabınızı sildiğinizde profilinizi arkadaşlarınız görüntüleyemez.
 2. Silme talimatını verdikten sonra hesabınız 14 gün boyunca dondurulur.
 3. 14 günlük süre zarfında silme işlemini iptal edebilirsiniz.
 4. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir.
 5. Kalıcı olarak silinen hesaplar bir daha geri getirilemez.

Hesap silme işlemini başlatmadan önce dikkat etmeniz gereken hususlar başlığını dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca hesabınızı silmeden önce ‘Ayarlar’ sayfasından hesabınızın yedeğini alabilirsiniz.

Video Anlatım

Ekran Görüntüsü

Facebook hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Kaynaklar

 1. Facebook Hesap Kapatma
 2. Facebook Yardım Merkezi

Yorumlar

 1. Akif Zorlu

  Artık Facebook’u kullanmak istemiyordum ama hesabımı nasıl sileceğimi bir türlü bulamıyordum. Sayenizde hesabımı kolayca sildim. Faydalı biz içerik oluşturup, bizimle paylaştığınız için teşekkür ederim.

 2. Yusuf Soysal

  Merhaba, anlattığınız şekilde hesabımı kalıcı olarak sildim ama aklıma takılan bir sorun var. Hesabımı sildiğim zaman, başkalarına gönderdiğim mesajlar da silinir mi? Bu sorumu cevaplarsanız çok sevinirim.

  İyi çalışmalar.
  Yusuf Soysal

 3. Gülay

  Birin hesabımdaki fotoğrafları kullanarak taklit hesaplar açıyordu. Taklit hesapları şikayet ederek kapattırdım. Şimdi de anlattığınız şekilde hesabımı kalıcı olarak sildim. Yardımlarınız için teşekkürler.

 4. Habib

  Ben sık sık gelen oyun isteklerinden sıkıldım. Ayrıca arkadaşlarımın saçma paylaşımlarından gına geldi. Anlattığınız şekilde hesabımı sildim, teşekkür ederim.

 5. Kartal Kalkan

  Bir arkadaşıma Facebook üzerinden, bilincim yerinde değilken atmamam gereken bir mesaj attım. Sonrasında da panik yaptım ve burada anlattığınız Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirdim. Keşke hesabımı silmeseydim, mesaj her halükarda arkadaşımın gelen kutusuna düşmüş. Ben hesabımı sildikten sonra 20 gün boyunca girmemiştim. Şimdi hesabımı tekrar açmaya çalışıyorum ama “Böyle bir hesap bulunamadı.” uyarısıyla karşılaşıyorum. Bu durumda hesabımı kurtarmak için herhangi bir yol yok mu? Konuyla ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Kartal Bey,

   Facebook kalıcı olarak silinen hesaplar için kullanıcılarına 14 günlük bir süre tanır. Bu 14 günlük süre zarfında kullanıcılar fikirlerini değiştirirse, hesaplarına giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirler. 14. günün sonunda hesaplar kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması maalesef mümkün değildir.

 6. Osman Büker

  Merhaba,
  Sayenizde Facebook hesap silme işlemini tamamladım. Şimdi size sormak istediğim birkaç soru var. Vakit ayırıp cevaplarsanız müteşekkir olurum. Bu sorularım:

  1. Hesabımı kalıcı olarak sildikten sonra başkalarına gönderdiğim mesajlar silinir mi?
  2. Yine kalıcı Facebook hesap silme sonrasında fikrimizi değiştirmemiz mümkün mü?

  İyi çalışmalar dilerim.
  Osman Büker

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Osman Büker,
   Öncelikle hesabınızı başarıyla silmeyi başardığınız için sizi tebrik ederiz. Şimdi gelelim hesap silme sonrası sorularınıza.

   1. Hesabınızı kalıcı da silseniz geçici de silseniz başkalarına gönderdiğiniz mesajlar silinmez. Bu mesajlar gönderdiğiniz kişinin gelen kutusunda gözükmeye devam edecektir.
   2. Facebook kalıcı hesap silme işleminden sonra size 14 günlük bir süre tanır. Bu 14 günlük sürenin sonunda hesabınıza giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir. Kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir.

   Konuyla ilgili başka sorularınız olursa, cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

   İyi günler dileriz.

 7. Kaan Asaf

  Ben liseye yeni başladığımda yanlışlıkla baya hesap açmışım üst üste. Yanlışlıkla dediğime de bakmayın bilmediğimden açmışım hepsini. Şimdi ne şifrelerini hatırlıyorum ne de e-posta adreslerine erişimim var. Bu hesapları nasıl silebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Goncagül İnam

   Kaan kardeşim bende senin gibi bilmediğim için üst üste kendi adıma hesaplar açmıştım. En son hesabımı kullanarak eski hesapların hepsini taklit hesap diye şikayet ettim. Şuan eski açtığım hesapların hepsi silindi. Yalnız Facebook senden hesap doğrulama veya kimlik bilgisi isterse mutlaka gönder. Çünkü bu orijinal hesabın sahibini belirlemek için zorunlu.

  2. Bilal Tanboğa

   Arkadaşlar aynı şeyi ben de yaptım ilkokulda. Ama Allah’tan ben tüm hesaplarıma aynı şifreyi koymuşum. Hepsini burada anlatıldığı gibi tek tek sildim. İnşallah sizinki de en kısa sürede silinir.

 8. Taha Eren

  Hocam merhaba, ben hesabımı kalıcı olarak silmiştim. Şimdi çok pişman oldum çünkü sildiğim hesabımda hatırası olan fotoğraflar ve videolar vardı. Hesabımı veya hesabımda bulunan paylaşımları kurtarmam mümkün mü acaba? Yardımcı olursa sevinirim.

 9. Sümbül Akça

  Merhaba, ben Facebook hesabımı silme işlemini onayladım. 14 gün içerisinde silineceğini söyledi ama donmamış. 18’inde silinecek, silinir mi acaba?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Sümbül Hanım,
   Eğer birileri hesabınıza girip silme işlemini iptal etmezse herhangi bir problemle karşılaşmazsınız. Yalnız, işlemi tekrar etmenizde fayda var çünkü işlemi başlattığınızda hesabınızın görünür olması imkansız.

 10. Ünal Demir

  Hesabımızı kapattığımızda başkasına gönderdiğimiz mesajlar neden silinmez anlamıyorum! Böyle bir saçmalık olabilir mi? Ben sırf gönderdiğim mesajlar gözükmesin diye hesabımı kapatmıştım. Sonra öğrendim ki gönderdiğim mesajlar kişilerin gelen kutusuna düşmüş. Ne kadar utandım anlatamam… Hesabımı kapattığım için açıklama da yapamadım.

 11. Semih Sancar

  Bu hesap silme linkini neden ayarlar sayfasında görünür bir yere koymuyorlar anlamış değilim. Koskoca Facebook’un kullanıcı kaybetme korkusu bu kadar yüksek mi? Neyse ki sayenizde işlemi başarıyla tamamladım ve hesabımı kalıcı olarak kapattım.

 12. Recep

  Facebook Messenger’dan tamamen nasıl kapanacak Nur, biri bana yardım etsin! Şu Facebook hesabımı silmek istiyorum, arkadaşımın Facebook hesabından bakıyorum kendi hesabıma ama dondurulmamış bile açık duruyor.

  1. Gönül Reis

   Evet Facebook Messenger hizmeti de hesabınızla birlikte kapanacaktır. Ama daha önce gönderdiğiniz mesajlar, arkadaşlarınızın gelen kutusunda bir süre görünmeye devam edecektir.

 13. Nevzat Demirel

  Anlattığınız şekilde hesabı sildim. Hesabımı silmeden önce birkaç mesaj atmıştım. İnşallah gönderdiğim mesajlar karşı tarafın gelen kutusunda gözükmez.

 14. Hakan

  Bu linke tıklamadan direkt Facebook üzerinden nasıl silebiliriz? Nereden bileceğiz bu linke tıklayarak Facebook’a giriş yaptığımız şifremizin sizlerin eline geçmeyeceğini? Ve bu yorumları farklı isimler altında sayfa yöneticilerinin yazmadığını?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Hakan Bey,
   Öncelikle hassasiyetinizi anladığımızı ve saygı duyduğumuzu bilmenizi isterim. Biz Hesap Silme İnternet sitesi olarak siz değerli ziyaretçilerimize gönüllü destek vermekteyiz. Bu sayfada binlerce kullanıcının problemini ücretsiz olarak çözdük ve çözmeye devam etmekteyiz. Yanlış anlaşılmaların önüne geçebilmek için doğrudan facebook.com’a ait linkler vermekteyiz. Bunu makalemizde bulunan hesap silme linkinde görebilirsiniz. Sizleri Facebook haricinde bir İnternet sitesine yönlendirmiyoruz. Hesap silme işlemini buradan yapmak istemiyorsanız, Facebook’un yardım sayfalarını kullanabilirsiniz.

   İyi günler dilerim.

 15. Cengiz

  Telefondan Facebook hesabını kapatacak olan arkadaşlar, telefonunuzdaki İnternet tarayıcısını mutlaka “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırdıktan sonra yukarıda anlatılanları uygulayın. Aksi taktirde hesabınızı kapatamazsınız. Ben yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabımı kolayca sildim. Teşekkürler…

 16. Rıfat Türemen

  Ya benim arkadaşlar Facebook hesap silme işlemi diye birşey yok diyordu. Siz ne güzel anlatmışsınız işte! Üç adımda kolayca hesabımı sildim. Arkadaşlar kimseye kulak asmayın, anlatılanları yapın ve hesabınızı silin. Makaleyi hazırlayandan Allah razı olsun.

 17. ‎Mehmet Salih Aydın

  Facebook’a üye girişi yaptıktan sonra üyelik panelinde girmediğim yer kalmamıştı! Facebook’ta hesap açmak oldukça kolayken hesap kapatmak neden bu kadar zor anlamış değilim. Neyse ki makalenizi buldum ve hesabımı kalıcı olarak sildim.

 18. Cumali Gül

  Facebook’ta bulunan bir takım uygulamalar benim adıma paylaşımda bulunuyordu. Bu da hem şahsımın hem de firmamın itibarına gölge düşürüyordu. Ne yaptıysam bu otomatik paylaşımların önüne geçemedim. Ayrıca hesabımı ele geçiren ahlaksız insanlar, benim adıma tanıdıklarıma mesaj atarak dolandırıcılık yapıyorlardı. Tüm bu yaşananlar sonrası, en iyisi Facebook hesabını ortadan kaldırmaktı. Ben de anlattığınız şekilde Facebook hesap silme işlemini gerçekleştirdim. Hesabımı sildiğimden beri çok rahatım. Allah sizden razı olsun. Emeği geçen herkese teşekkürler.

 19. Ahmet Eryılmaz

  Arkadaşlar, Facebook hesap silme işlemine başlamadan önce tüm paylaşım, beğeni ve yorumlarınızı silin. Çünkü Facebook yorum eklentisini kullanan İnternet sitesine yaptığınız yorumlar, hesabınızı kapatsanız dahi silinmiyor. Hesabı kapattıktan sonra da yaptığınız yorumlara müdahale etmeniz söz konusu değildir.

  1. Efe

   Merhaba, ben hesabımı sildim fakat bir sayfaya yaptığım yorum Facebook gönderisi olarak gözüküyor. İsmimi aratınca tam olarak silinmemiş mi oluyor hesabım?

   1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

    Merhaba Efe Bey,
    Facebook yorum eklentisini kullanan İnternet sitelerinde yaptığınız yorumlar silinmemiş olabilir. Bu hesabınızın silinmediği anlamına gelmez. Yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabınızı kalıcı olarak sildiyseniz endişe etmenize gerek yok.

    1. Cansu

     Ben 10 Ağustos’ta hesabımı sildim fakat bugün bir arkadaşıma sorduğumda hesabımın hala dönük olduğunu söylüyor. Silinmemiş yani. Üstelik 10 Ağuston’tan bu yana hiç bir şekilde hesabıma girmediğim halde. Bunun sebebini öğrenebilir miyim?

     1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

      Merhaba Cansu Hanım,
      Hesabınızın şifresini bilen birisi hesabınıza girip, hesap silme işlemini iptal etmiş olabilir. Bununla birlikte işlemi doğru şekilde yapamamış olabilirsiniz veya birileri sizin isim ve fotoğraflarınızı kullanarak sahte hesap açmış olabilir. Facebook’ta kalıcı olarak silinen hesapların geri getirilmesi veya kurtarılması mümkün değildir. Eğer adınıza açılmış bir sahte hesap değilse büyük ihtimalle birileri tarafından kalıcı silinme öncesi işlem iptal edilmiş olabilir.

 20. Murat Gökçe

  Şifresini unutan arkadaşlar, Facebook giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” bağlantısını kullanarak hesaplarının şifresini yenileyebilirler. Şifresini yenileyenler yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabını kolayca silebilirler.

 21. Emine Tomris Örnek

  Sayenizde hesabımı sildim, teşekkür ediyorum. Ben hesabımı etiketlemeler yüzünden siliyorum. Maalesef arkadaşlarım sosyal mecralarda veri gizliliğinin önemi hakkında en ufak bir bilgiye bile sahip değil. Herkesin görüntüleyebildiği ve kısıtlama olmayan profillerde fotoğraflarımızı paylaşıyorlar. Defalarca söylememe rağmen aynı hataları tekrarladıkları için kesin olarak fotoğrafımı atmamalarını söyledim. Şimdi de hesabımı sildim. Facebook gibi platformların bilinçsizce kullanılması çok üzücü.

 22. Melahat Nur Akgül

  Şükürler olsun! Sayenizde Facebook hesabımı kalıcı olarak sildim. Bu makaleyi görmeden önce hesabımı bir türlü silemiyordum. Söz konusu durumla ilgili neredeyse Sheryl Sandberg veya Mark Zuckerberg’e e-posta gönderecektim. Facebook’un giderek yozlaşması hoşuma gitmiyor. Haber akışında paylaşılan sahte bilgiler, bunaltıcı reklamlar ve benzeri unsurlar beni Facebook’tan soğuttu. Umarım ileride düzelir, çünkü insanların bilgi alışverişi yapmasını kolaylaştıran bir platform olması dışında çok önemli bir mecra değil benim için.

 23. Demirkan

  Merhaba,
  Facebook hesabımı sildi ama önceden çalınmıştı, onu da silmek istiyorum. Başkasından aratınca eski hesabım çıkıyor. O hesabı nasıl kapatırım?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Deniz,
   Dondurulan hesapların silinmesi mümkün değildir. Bu durumda ya şifrenizi bilen biri hesabınızı sildi ya da giriş bilgileriniz yanlış. Hesabınız şifrenizi bilen biri tarafından silindiyse kurtarılması mümkün değil. Giriş bilgileriniz hatalıysa; Giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasını kullanarak hesabınızın giriş bilgilerini güncelleyin. Bu şekilde sorununuzu çözüme kavuşturabilirsiniz.

 24. Tülay

  Bana ait hesabım dolandırıcılar tarafından çalındı. Hesabımı nasıl kurtarabilirim ya da silebilirim? Mecburiyetten yeni hesap açtım. Lütfen yardımcı olun, bütün fotoğraflarım gitti.

 25. Akın Karakoç

  Facebook tam bir propaganda merkezine dönüştü. Alakalı alakasız, bilgili bilgisiz herkes birşeyler paylaşıyor. Ortam bilgi alışverişinden ziyade kinaye ve gösteriş merkezine dönüştü. Bu nedenle hesabımı kalıcı olarak siliyorum. Makaleniz hesabını silmek isteyenler için güzel bir kaynak.

 26. Nazlı

  Merhaba, Facebook hesabımı sildim. Buna bağlı olarak messenger üzerinden gönderdiğim mesajlar kişiler okumadan silinir mi? Ya da Messenger’i de silsem göndermiş olduğum mesajlar okunmadan silinir mi veya o mesajları karşı taraf okumadan nasıl silebilirim?

 27. Şakir

  Merhaba Facebook hesabımı kimlik tanımlama için dondurdu ve bende kimlik bilgilerimi göndermek istemedim, ama profilimde sayfa oluşturmuştum Salt Nakliyat ve sayfam etkin. Ben şimdi Facebook tarafından geçici olarak dondurulan hesabıma ait sayfayı nasıl silebilirim? Saygılarımla yardımlarınızı bekliyorum.

 28. Berlin Kaya

  Diğerlerini görmediğim için benim adıma birkaç tane hesap açmıştım. Hepsinin silinip, benim telefon numarama ve Gmail adresime hesap açılmasını istiyorum. Yardım ederseniz çok mutlu olurum.

 29. Yasin

  Merhaba, ben Facebook hesabımı silmek istiyorum. Şifremi ve kutucuğu doğru girmeme rağmen sürekli hatalı diyor. Ne yapmam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Yasin Bey, hesap silme işleminin son aşamasına geldiğinizde sizden hesabın şifresini ister. Bir de güvenlik kodunu girmelisiniz. Büyük ihtimalle sizden aynısını yazmanızı istedikleri güvenlik kodunu yanlış giriyorsunuz. Güvenlik kodu kimi zaman görsel doğrulama kimi zaman da metin doğrulama şeklinde olur. O kısma dikkat ederseniz probleminizi çözebilirsiniz.

 30. Burak

  Merhaba Facebook hesabımı silme işlemini başlattım fakat vazgeçmek istiyorum. Bunun için giriş yapmam yeterli olacak fakat şifresini unuttuğum için bunu da yapamıyorum. Şifreyi değiştirmek istiyorum. E-posta adresime değiştirme kodu gelmiyor. Ne yapmalıyım?

 31. İlknur

  4-5 tane Facebook hesabı açtım. Hiçbirine giremiyorum ve bu hesapları kapatmak istiyorum. Kaç kere şikayet ettim, arkadaşlarıma ettirdim ama kapanmıyor. Delirecem ya nasıl kapatabilirim?

 32. Mustafa

  Merhaba hocam,
  Benim Facebook hesabım yaklaşık 5-6 yıllık. Daha önce kimlik tanımlama da yapmıştım, 2 hafta önce hesabım kilitlendi. Yeniden kimlik fotosunu çekip düzgün bir şekilde açıklama yazıp gönderdim yetkililere. Gönderdiğim gün dönüş yapıldı linke tıklayarak yeni şifre alınız diye tıkladım. Yeni şifre aldım yine giriş olmuyor arkadaş. Tanımlama yaptım yine açılmadı. 2 haftadır hiç bir şekilde erişim yok. Ne yapabilirim? Bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Mustafa Bey,
   Probleminizde sizden kaynaklı bir hata yok. Yeniden kimlik tanımlama yapıp, Facebook yetkilileri ile durumu belirterek tekrar görüşmenizi tavsiye ederim. Umarım probleminizi en kısa sürede çözüme kavuştururlar. İyi günler dilerim.
   Not: İnternet sitenizde yetişkin içerikler bulunduğu için linkinizi silmek zorunda kaldım.

 33. Yasemin Değirmencioğlu

  Hesabımı sildikten sonra 14 günlük dondurma (bekleme) işlemini devre dışı bırakabilir miyim? Yani hesabımın hemen ve tamamen silinmesi mümkün mü?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Yasemin Değirmencioglu,
   Hesap silme talimatı verdikten sonra hesabınız dondurulur. 14 gün boyunca bu şekilde bekletilir. Bu süre zarfında hesabınız başkaları tarafından görüntülenemez. Kısaca hesabınızı silinmiş sayabilirsiniz. Facebook hesap silme işlemini bu şekilde düzenlemiştir. Hesabınızın hemen silinmesi mümkün değildir.

 34. Kamil

  Ben Facebook’ta mesajla fotoğraf yollamıştım. Facebook tarafından hesabın kapatılırsa veya Facebook hesabımı silersem o kişiye attığım mesajdaki fotoğraflar silinir mi?

 35. Ayşegül

  Kendi hesabım değildi ve başkasının adına da açmadım. Kendi adıma olmasa da ben kullanıyordum ve telefon numarası kaydettim. Silmek istedim ama silemedim ben hesabımı az önce linkten girerek sildim. Telefon numarasını da silmiş oluyor muyum?

 36. Eylem Tekin Yıldırım

  Merhabalar, ben hesabımı siliyorum fakat sonra açılıyor. Arkadaşlarımda aktif gözüküyorum. Tarayıcıdan girişte, hesabınız şu tarihte silinecek diyor. Böyle birşey olabilir mi?

 37. Zübeyddde

  Selam,
  Ben telefona format attırdım ve aynı numara üzerinden 3-4 tane Facebook hesabı açmışım. Açtığım hesapların şifresini bilmiyorum ve bu hesapları silmek istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Selam Zübeyde,
   Facebook’un giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasını kullanarak yanlışlıkla açtığınız hesabınızı tanımlayın ve yeni şifre oluşturun. Sonrasında da hesabınıza giriş yapın ve makalemizde bulunan hesap silme linkine tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silin.

 38. Tuğba Çınar

  Merhaba,
  Ben Facebook hesabımı telefon numaran üstüne açtım. Şifremi unuttum, sonra telefon numaramı da değiştirince şifremi alamadım. Şimdi hesabıma nasıl giriş yapabilirim? İki veya üç aydır giremiyorum ve artık hesabımı silmek istiyorum. Yardımcı olur musunuz?

 39. Çağlar

  Merhaba, ben hesap silme değil, dondurma istiyorum. Bunun için ne yapmalıyım? Hesap silme linkinden sadece kalıcı olarak silmek istiyor musun seçeneği çıkıyor. Acil cevap lütfen, çünkü hesabımın şifresini kırmışlar 🙁

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Çağlar,
   İlk olarak Facebook’a giriş yapın. Ardından ayarlar sayfasına giriş yapın. Sonra “Güvenlik” sekmesine tıklayın. Açılan sayfanın en altında hesap dondurma bağlantısını göreceksiniz. O bağlantıyı kullanarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

 40. Meltem Neşe Aytemiz

  Facebook hesabımı sildim, anlaşılır anlatımınız için teşekkür ederim. Merak ettiğim bir şey var; Profil bilgilerim Google, Bing veya Yahoo gibi arama motorlarından ne zaman silinir?

 41. Elif Sude

  Merhaba, ben şifremi unuttum ama Gmail hesabı üzerinden değiştirdim. Orada olmuş gözüküyor ama ben Facebook’ta hesabıma giremiyorum. Bu neden oldu bilmiyorum, yardımcı olursanız çok sevinirim.

 42. Nevzat Delice

  Merhaba, Facebook hesabımı silmek istiyorum. Hesabımın şifresini unuttuğum için ilgili sayfaya şifremi yenilemek için girdim. Hesabımı tanımlamak için e-posta adresimi, telefon ve kullanıcı adımı kullandım ama “Araman hiç sonuç getirmedi. Lütfen başka bilgilerle tekrar dene.” hatası alıyorum. Aldığım hatada aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi. İşin içerisinden bir türlü çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

 43. Ömer Barış Tangüner

  Benim Facebook’um başkasının eline geçti. E-posta şifremi, hesap şifremi kısaca her şeyi hacklediler. Hesabıma giriş yapamıyorum. Ailem ve arkadaşlarıma küfür edip, hakkımda olumsuz paylaşımlar yapıyorlar. Bu Facebook hesabını nasıl silebilirim? Facebook adresim aşağıdaki fotoğrafta bulunmaktadır. Lütfen siliniz.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Ömer Bey,
   Facebook’un giriş sayfasında bulunan “Şifreni mi unuttun?” sayfasını kullanarak hesabınızı tanımlayın ve e-posta dışındaki şifre yenileme seçeneklerini kullanarak hesabınızı kurtarmaya çalışın. Bu işlem sonucunda hesabınızı geri alamazsanız https://www.facebook.com/hacked bu bağlantıyı kullanın. Aksi bir şekilde söz konusu hesabı silmek mümkün değildir.

 44. Nergiz

  Ben birine Facebook üzerinden mesaj göndermiştim. Mesajı gönderdikten sonra pişman oldum. Mesajı görmesin diye de anlattığınız gibi hesabımı kalıcı olarak sildim. Merak ettiğim birşey var. Hesabımı sildiğim için gönderdiğim mesaj da silinmiş midir? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü mesaj silinmemişse hesabımı tekrar açıp, durumu izah edeceğim.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Facebook’ta başkalarına gönderdiğiniz mesajlar, hesabınızı silseniz dahi ilgili kişinin gelen kutusunda durmaya devam eder. Sadece belirli bir süre sonra adınız yazan kısımda “Facebook Kullanıcısı” yazar. Bu nedenle hesap silme işlemini iptal edip, arkadaşınıza durumu izah etmenizi tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir