Foursquare 2009 yılında kurulmuş, konum tabanlı bir sosyal ağ uygulamasıdır. Dennis Crowley ve Naveen Selvadurai tarafından kurulan Foursquare iOS, Android, BlackBerry, Windows Phone, Symbian, Bada ve MeeGo dâhil olmak üzere birçok platformda kullanılabilmektedir. Foursquare kullanıcıları bulundukları mekanlarda yer bildirimi yapabilmekte ve mekan hakkında yorum yapabilmektedir. Kısa bir süre önce Foursquare konum bildirimini kendi bünyesinde yayınladığı Swarm uygulamasından yaptırmaktadır. Diğer sosyal ağlar kadar yaygın olmasa da ülkemizde oldukça popüler olan Foursquare ve Swarm uygulamalarından hesaplarını silmek isteyen birçok kullanıcı var. Bu başlıkta Foursquare ve Swarm hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Foursquare ve Swarm Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silebilmeniz için, hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız. Şimdi Foursquare ve Swarm hesap silme işlemine başlayabiliriz. İlk olarak Foursquare.com İnternet sitesini açıyoruz ve kullanıcı adı ve şifremizle siteye giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki Foursquare ve Swarm hesap silme bağlantısına tıklıyoruz.

Foursquare ve Swarm Hesap Silme Linki: https://tr.foursquare.com/delete_me

Yukarıdaki bağlantıya tıkladığınızda hesap silme işlemini tamamlayacağınız bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki “Delete Account” düğmesine tıklayarak hesabınızı silebilirsiniz.

Adım Adım Anlatım

 • Foursquare.com üzerinden hesabınıza giriş yapın.
 • Sağ üst kısımda bulunan isminize tıklayın ve açılan sayfadan ‘Ayarlar’ sekmesine tıklayın.
 • Ayarlar sayfasındaki ‘Gizlilik Ayarları’ bağlantısına tıklayın.
 • Gizlilik sayfasındaki “Gittiğini görürsek çok üzülürüz, ama kolayca hesabını da silebilirsin.” cümlesine tıklayın.
 • Açılan sayfadaki uyarıları okuyun ve ‘Delete Account’ düğmesine tıklayın.

Unutmayın, Foursquare hesabınızı sildiğinizde Swarm hesabınız da silinecektir. Hesabınızı silindikten sonra bütün verileriniz bir daha kullanılamayacak şekilde silinecektir. Bu hususa kesinlikle dikkat edin.

Ekran Görüntüsü

Foursquare ve swarm hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Ahmet Ünüvar

  Swarm kullanan pek kalmadı. Keşke Foursquare hiç bölmeseydi özelliklerini. Bence büyük bir stratejik hata yaptılar. Ben de hesabımı siliyorum. Makaleniz hesabını silmek isteyen kullanıcılar için oldukça faydalı. Yardımlarınız için teşekkürler.

 2. Baki Bozkurt

  Foursquare uygulamasından konum belirtme özelliğini kaldırıp Swarm’a geçiklerinden bu yana ciddi bir kullanıcı kaybı yaşadılar. Bu durumdan ben de şikayetçiyim. Bu nedenle hem Swarm hem de Foursquare hesabımı kalıcı olarak sildim. Zaten kullanan kimse kalmadı, olmasa da olur. Yardımcı olduğunuz için teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir