Ülkemizde gizlilik, güvenlik ve vakit kaybı gibi sebeplerden Facebook’a ara vermek isteyen binlerce kişi var. Facebook kullanıcılarının bazıları nasıl ara vereceğini, yani hesabınız geçici olarak nasıl kapatacağını bilmiyor. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için geçici olarak Facebook hesap silme işlemini anlatacağız.

Facebook hesabı geçici olarak nasıl silinir?

Facebook hesabını geçici olarak silmek kolaydır. İşinizi daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, BİLGİSAYARDAN FACEBOOK HESAP SİLME linkine tıklayarak hesabınızı çok kolay bir şekilde silebilirsiniz.

Bu işlemi yapabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız, FACEBOOK ŞİFREMİ UNUTTUM bu bağlantıya tıklayarak ilgili makalemize ulaşabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız başlayalım. Facebook hesabınızı hem akıllı telefonunuzdan hem de bilgisayarınızdan geçici olarak silebilirsiniz.

Bilgisayardan Geçici Olarak Facebook Hesap Silme

İlk olarak bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını açın ve facebook.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki Facebook hesap silme linkine tıklayın.

Geçici Facebook Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra sistem sizden Facebook hesabınızın parolasını isteyebilir, eğer isterse girin. Bu tıklamanın ardından “Hesabını dondurmak istediğinden emin misin?” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada ayrılma nedeninizi belirtin ve “Dondur” düğmesine tıklayarak işlemi tamamlayın. Böylelikle geçici olarak Facebook hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz. 

Telefondan Geçici Olarak Facebook Hesap Silme

Telefonunuzun İnternet tarayıcısını açın ve facebook.com’a girin. Ardından hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra yukarıdaki hesap silme linkine tıklayın. Linke tıkladıktan sonra hesap dondurma ile ilgili bir pencere açılacak. Bu pencerede hesabınızı neden geçici olarak kapattığınızı belirtin. Ardından da sayfanın altındaki “Dondur” düğmesine tıklayın. Böylelikle telefonunuzu kullanarak Facebook hesabınızı geçici olarak silmiş olursunuz.

NOT: Hesap silme işlemini telefondan yaparken herhangi bir problemle karşılaşırsanız, tarayıcınızı “Masaüstü Sitesi İste” özelliği ile çalıştırarak tekrar deneyin.

Geçici olarak silinen Facebook hesabı nasıl kurtarılır?

Bu işlem Facebook’a bir süre ara vermek isteyen kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir. Hesabını geçici olarak kapatan Facebook kullanıcıları istedikleri zaman hesaplarına giriş yaparak Facebook’u kullanmaya kaldıkları yerden devam edebilirler. Bu nedenle hesabınızı silmeden önce kullanıcı adı ve şifrenizi sadece sizin ulaşabileceğiniz, güvenli bir yere kaydetmeyi unutmayın. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresi ve telefon numarasına da erişiminizi kaybetmeyin. Böylece aradan yıllar geçse de istediğiniz zaman Facebook hesabınızı aktif hale getirebilirisiniz.

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme
Makalede geçici olarak Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor.

Geçici olarak Facebook hesap silme işlemi bu kadar. Konuyla ilgili olarak herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir