Bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerle Instagram kullanımına ara vermek istiyor. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için geçici olarak Instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Instagram hesabı geçici olarak nasıl silinir?

Bu işlem çok kolaydır. Kullanıcılar hem bilgisayardan hem de telefondan geçici olarak hesap silme işlemini gerçekleştirebilirler. Bu işlemi yapabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız, Instagram Şifremi Unuttum başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Hesabınıza girebiliyorsanız başlayabiliriz. Eğer hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız, Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Hem telefonunuzu hem de bilgisayarınızı kullanarak hesabınızı geçici olarak silebilirsiniz. Bildiğiniz üzere Instagram uygulama üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle telefonunuzda veya bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın ve instagram.com adresine giriş yapın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Instagram’a Facebook vasıtasıyla kayıt olanlar, giriş sayfasında bulunan “Facebook ile Giriş Yap” bağlantısını kullanabilirler. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki geçici Instagram hesap kapatma linkine tıklayın.

TIKLAYIN: Geçici Olarak Instagram Hesap Kapatma

Yukarıdaki linke tıkladıktan sonra hesap silme sayfası açılacaktır. Bu sayfada hesabınızı neden sildiğinizi belirtmeniz gerekiyor. İlk olarak hesap silme nedeninizi belirtin, sonrasında da hesabınızın şifresini girin. Bu adımları tamamladıktan sonra ilgili düğmeye tıklayın ve işlemi tamamlayın.

Böylelikle Instagram hesabını geçici olarak silme işlemini tamamlamış olursunuz. Konuyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Geçici Olarak Instagram Hesap Silme
Makalede geçici olarak Instagram hesap silme işlemi anlatılıyor.

Geçici olarak silinen hesap nasıl kurtarılır?

Geçici olarak silinen Instagram hesabını kurtarmak çok kolaydır. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yaptığınız anda hesabınız aktif hale getir. Bu nedenle hesabınızı geçici olarak silmeden önce kullanıcı adı ve şifrenizi mutlaka güvenli bir yere kaydedin. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu e-posta hesabına erişiminizin olduğundan emin olun. Böylelikle hesabınızı aktif hale getirirken herhangi bir problemle karşılaşmazsınız.

Yorumlar

 1. Cahide

  Instagram adresime Facebook’tan otomatik giriş yapıyordum fakat başka Instagram adreslerim olunca bu adresime giriş yapamıyorum.Telefonumu ve Facebook’umu diğer adrese yönlendiriyor. İlk adresime güvenlik sorusuyla giriş yapmak istiyorum.

 2. Revane

  Merhaba, ben Instagram hesabımı geçici olarak kapattım ve hemen açmaya çalıştım. Hesabımı açmaya çalıştığımda “Hesabınızı kapatmaya çalışıyoruz. Birkaç saat sonra yeniden deneyin.” yazıyordu. Lütfen yardımcı olun.

 3. Amine

  Ya ben Instagram hesabımı dondurmuştum, kullanıcı adımı biliyorum sadece telefon numaram ile açmıştım diye hatırlıyorum ama telefon numaramı değiştirdim. Şimdi temelli kapatmak istiyorum ama giriş yapamıyorum.

 4. İrem

  Ben Instagram hesabıma Facebook’tan bağlanmıştım, şimdi hesabımı donduramıyorum. Hesap dondurma linkinize girdiğimde de Facebook’tan bağlan demediği için giremiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba İrem Hanım,
   İlk olarak İnternet tarayıcınızdan instagram.com’a girin ve Facebook’la oturum açın. Oturum açtıktan sonra makalemizde bulunan linke tıklayın. Böylelikle Facebook ile açtığınız Instagram hesabınızı kolayca geçici olarak silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir