Hesap SilmeTüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de İnternet kullanımı üst seviyelere çıktı. Türkiye’de 2014 yılının sonunda 41 milyon İnternet kullanıcısı vardı. 2015 yılının sonunda da bu rakamın 45 milyonun üzerine çıkacağı tahmin ediliyor. Sosyal medya siteleri yaygınlaşmadan önce insanlar e-posta servislerine, anlık mesajlaşma yazılımlarına, forumlara ve diğer İnternet servislerine üye oluyorlardı. Sosyal medya sitelerinin yaygınlaşmasıyla dünya genelinde Facebook, Twitter, Vine, Linkedin, Instagram ve benzeri sosyal paylaşım sitelerine üye olan İnternet kullanıcılarının sayısı milyarı buldu.

Şuanda neredeyse her İnternet kullanıcısının bir sosyal medya hesabı var. Bu kadar çok kişinin kişinin bulunduğu bir ortamda elbette çeşitli sorunlar baş gösterebiliyor. Kullanıcılar gizlilik, güvenlik ve benzeri sebeplerle hesaplarını silerek İnternet ortamından ayrılmak isteyebiliyorlar. Bu noktada devreye Hesap Silme İnternet sitesi giriyor. Sitemizin amacı, hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olmaktır. Ziyaretçilerimize hesap silme işleminin nasıl yapılacağını anlatıyoruz ve hesaplarını kolayca silebilmeleri için ziyaretçilerimizle hesap silme bağlantılarını paylaşıyoruz. Hesap silme hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar da ziyaretçilerle paylaşılıyor. Ayrıca Destek ve İletişim sayfası aracılığıyla, makalelerle hesaplarını silemeyen kullanıcılara e-posta ile destek sağlanmaktadır.

Hesap Silme İnternet sitesinde bulunan makalelerin tamamı herkesin anlayabileceği şekilde yazılmıştır. Makalelerden faydalanmak isteyen kullanıcılara doğrudan bilgi verilmektedir. Makaleler içerisinde hesap silme linkleri paylaşılmaktadır. Bu sayede kullanıcılar silme işlemini tek tıklama ile başlatabiliyorlar.