Instagram, 2010 yılının Ekim ayında hizmete sunulmuş, ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Uygulamanın ülkemizde milyonlarca aktif kullanıcısı bulunmaktadır. Uygulamayı kullananların büyük bir bölümü hallerinden memnun olsa da bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerde ara vermek isteyebiliyor. Bu yazımızda söz konusu kullanıcılar için Instagram hesap dondurma işlemini anlatacağız.

Instagram hesap dondurma nasıl yapılır?

Instagram dondurma işlemi çok basittir. Hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız, işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz. Instagram çeşitli suistimallerin önüne geçmek için telefonunuzda yüklü olan uygulama üzerinden hesap dondurma işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle hesabımızı dondururken bilgisayarımızda veya akıllı telefonumuzda yüklü olan İnternet tarayıcısını kullanacağız.

Internet tarayıcınızı açın ve instagram.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra aşağıdaki hesap dondurma linkine tıklayın.

Instagram Hesap Dondurma Linki

Linke tıkladıktan sonra işlemi tamamlayacağımız sayfa açılacak. Açılan sayfada hesabınızı neden hesap dondurma işlemini gerçekleştirdiğinizi bildirmeniz gerekiyor. Neden olarak “Takip edilecek kişiler bulamıyorum.” veya “Ara vermek istiyorum.” seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrılma nedeninizi belirttikten sonra alt satırdaki kutucuğa hesabınızın şifresini girin ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” düğmesine tıklayın. Böylelikle işlemi tamamlamış olursunuz.

İşlemi cep telefonundan yapanlar linke tıkladıklarında ilgili sayfaya ulaşamazsa, telefonlarına Google Chrome İnternet tarayıcısını kursunlar ve işlemi yaparken tarayıcıyı “Masaüstü Sitesi İste” özelliği aktifken denesinler.

Instagram Dondurma Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Instagram hesabınızı dondurduğunuz zaman hesabınız gizlenir ve başkaları tarafından görüntülenemez. Hesap dondurma sonrası dikkat etmeniz gereken hususlar:

  • Kullanıcı adı ve şifrenizi güvenli bir yerde saklayın.
  • Hesabınızın bağlı olduğu Facebook profiline veya e-posta adresine erişiminizi kaybetmeyin.
  • Birine gönderdiğiniz mesajın görünmemesi için hesabınızı dondurmayın, işe yaramaz.
  • 24 saat içinde ard arda hesap dondurma işlemi yapamazsınız.
  • İşlem sonrası fotoğraf, video ve hesabınıza ait tüm veriler saklanır.
  • İşlem sonrası profiliniz ve profilinize bağlı verilerin silinmesi söz konusu değildir.
Instagram Hesap Dondurma - Instagram Dondurma
Yazıda Instagram hesap dondurma işlemi anlatılıyor. Ayrıca Instagram dondurma hakkında detaylı bilgi veriliyor.

Instagram profil dondurma işlemi bu kadar! Hesabınızı dondurma yerine silmek istiyorsanız, Instagram Hesap Silme başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Konuyla ilgili herhangi bir problemle karşılaşırsanız, destek almak için aşağıdaki yorum formunu kullanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir