Milyonlarca Instagram kullanıcısı arasında hesabının şifresini unutan binlerce kişi var. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için “Instagram şifremi unuttum, hesabımı nasıl kurtarırım?” sorusunu cevaplayacağız.

Instagram şifremi unuttum, hesabımı nasıl kurtarırım?

Bazı kullanıcılar telefonlarını sıfırladıktan sonra bazı uygulamalara ait giriş bilgilerini unutabiliyorlar. Şifresi unutulan uygulamaların başında da Instagram geliyor. Peki Instagram şifremizi unuttuğumuzda ne yapmalıyız?

Telefondan Şifresi Unutulan Hesabı Kurtarma

İlk olarak telefonunuzda yüklü olan Instagram uygulamasını açın. Ardından açılan penceredeki “Giriş detaylarını unuttun mu? Giriş yapmak için yardım al.” bağlantısına dokunun. Bu dokunuşun ardından “Girişte sorun mu yaşıyorsun?” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki kutucuğa Instagram hesabınızın kullanıcı adını yazın ve “Giriş Bağlantısı Gönder” düğmesine dokunun. Bu aşamadan sonra hesabınıza bağlı olan e-posta adresine bir şifre yenileme bağlantısı gelecek. Bu bağlantıya tıklayın ve açılan pencereye yeni şifrenizi girin. Böylelikle telefonunuzu kullanarak şifresini unuttuğunuz hesabı kurtarmış olursunuz.

Bilgisayardan Şifresi Unutulan Hesabı Kurtarma

İlk olarak bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın. Ardından adres çubuğuna instagram.com yazın ve ENTER yaparak siteye giriş yapın. Siteye giriş yaptıktan sonra “Giriş Yap” düğmesinin altındaki “Şifreni mi unuttun?” bağlantısına tıklayın. Bu tıklamanın ardından “Şifreyi Yenile” başlıklı bir pencere açılacak. Bu penceredeki kutucuğa e-posta adresinizi veya kullanıcı adınızı yazın ve “Şifreyi Yenile” düğmesine tıklayın. Böylelikle sistem e-posta adresinize bir şifre yenileme bağlantısı gönderecek. Bu bağlantıya tıklayın ve hesabınız için yeni şifre oluşturun. Böylelikle bilgisayarınızı kullanarak şifresini unuttuğunuz hesabı kurtarmış olursunuz.

Instagram Şifremi Unuttum
Makalede “Instagram şifremi unuttum, hesabımı nasıl kurtarırım?” sorusu cevaplanıyor.

Unutulan Instagram hesabını kurtarma işlemi bu kadar! Konuyla ilgili olarak yukarıda anlatılanların dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir