Ülkemizde birçok Facebook kullanıcısı “Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?” sorusunun cevabını merak ediyor. Binlerce kişi gizlilik, güvenlik ve vakit kaybı gibi nedenlerden ötürü hesabını kalıcı olarak silmek istiyor. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini anlatacağız.

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir?

Kalıcı olarak Facebook hesap silme çok basittir. Bu işlemi yapabilmeniz için Facebook kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekmektedir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız, Facebook Şifremi Unuttum bağlantısına tıklayarak ilgili makalemizi okuyabilirsiniz. Eğer Facebook’u kullanmaya ara vermek istiyorsanız, Geçici Olarak Facebook Hesap Silme bağlantısına tıklayarak hesabınızı geçici olarak kapatabilirsiniz.

Kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız, yani Facebook’ta oturum açabiliyorsanız başlayabiliriz. Facebook hesabınızı hem telefonunuz üzerinden hem de bilgisayarınız üzerinden kapatabilirsiniz. Bu işlemi bilgisayar üzerinden gerçekleştirmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. O yüzden ilk olarak bilgisayardan kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini anlatacağız.

Bilgisayardan Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme

İlk olarak masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcısını açın ve facebook.com’a girin. Site açıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle profilinize girin. Profilinize girdikten sonra aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Facebook Kalıcı Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra sistem sizden hesabınızın şifresini isteyebilir. Eğer isterse girin. Ardından “Hesabımı Sil” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki hesap silme düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından da “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” başlıklı bir pencereyle karşılaşacaksınız. Bu penceredeki parola ve güvenlik kodu alanlarını doldurun ve “Tamam” düğmesine tıklayın. Bu adımları tamamladığınızda kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini bitirmiş olacaksınız.

Telefondan Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme

Facebook yönetimi bir takım mağduriyetlerin önüne geçebilmek için uygulama ve tarayıcı üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle bu işlemi telefondan tamamlamak biraz zordur. Yine de herhangi bir bilgisayara erişimi olmayan ziyaretçilerimiz için telefondan kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemini anlatacağız. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için aşağıdaki adımları takip edin.

  1. Uygulama mağazasından Google Chrome, Opera veya Firefox İnternet tarayıcısını ücretsiz olarak indirin.
  2. Tarayıcıyı açın ve facebook.com’a bağlanın.
  3. Tarayıcının menü simgesine dokunun ve açılan menüden “Masaüstü Sitesi İste” sekmesine dokunun.
  4. Kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın.
  5. Yukarıdaki hesap silme linkine dokunun.
  6. Açılan pencereden “Hesabımı Sil” düğmesine dokunun.
  7. “Hesabımı Kalıcı Olarak Sil” penceresindeki alanların doldurun ve hesabınızı silin.

Bu adımları tamamlayarak Facebook hesabınızı telefonunuzu kullanarak kalıcı olarak silebilirsiniz. Facebook hesap silme işlemi bu kadar! Makalede anlatılanlar sorununuzu çözemediyse aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme
Makalede kalıcı olarak Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor.

Kalıcı olarak silinen Facebook hesabına ne olur?

Facebook kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması için 14 günlük bir süre tanır. Bu süre hesap silme işlemini tamamladığınız zaman başlar. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir ve kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir. Eğer hesabınızı sildikten sonra fikrinizi değiştirirseniz, hesabı kurtarmak için kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza girmeniz ve işlemi iptal etmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir