Linkedin, Reid Hoffman, Allen Blue, Konstantin Guericke, Eric Ly ve Jean-Luc Vaillant tarafından 2003 yılında Californiya’da kurulmuştur. Tam olarak 05.05.2003 yılında yayına başlayan Linkedin, iş dünyasındaki kişilerin diğer kişilerle iletişim kurmasını ve bilgi alışverişi yapmasını amaçlayan profesyonel sosyal paylaşım platformudur. İş dünyasına hitap eden Linkedin 2013 yılında 200 milyonun üzerinde kullanıcı sayısına ulaşarak İnternet’in en çok kullanılan sosyal paylaşım siteleri arasında yerini aldı. Linkedin 26.06.20015 tarihinin verilerine göre 7600 çalışanıyla hızla büyümeye devam etmektedir. İş dünyasını birbiriyle buluşturan bu dev sosyal paylaşım ağı ülkemizde de oldukça popüler. Hal böyle olunca bu kadar kullanıcının içinde hesabını silmek isteyen kullanıcılar da mutlaka olacaktır. Bu başlıkta Linkedin hesaplarını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Linkedin Hesabı Nasıl Silinir?

Hesabınızı silebilmeniz için ilk olarak Linkedin.com’a kullanıcı adı ve şifremizle giriş yapıyoruz. Ardından aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklıyoruz.

Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra ‘Hesap Kapatma Nedeni’ başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfada Linkedin hesabımızı neden silmek istediğimizi belirtiyoruz ve ‘Devam’ düğmesine tıklıyoruz. ‘Devam’ düğmesine tıkladıktan sonra hesap silmeniz için bir doğrulama sayfasıyla karşılaşacaksınız. Bu sayfadaki ‘Hesabı Doğrula’ düğmesine tıklayın. Artık son aşamadasınız! Hesabınızı silmek için ‘Hesabı Kapat’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Linkedin hesabınızı silmiş olacaksınız.

Linkedin Hesap Silme Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 1. Bu LinkedIn hesabını kapattıktan sonra, hesaba ait profile, bağlantılara ve LinkedIn mesajlarına erişemeyeceksiniz. Bu hesaba ait soru veya yanıtlar kaldırılacak ve artık LinkedIn’de görünmeyeceksiniz. Bu hesaptan başkalarına verilen tavsiyeler de kaldırılacaktır.
 2. Kapatılan hesapla ilişkilendirilen tüm e-posta adresleri, hesabınızın kapatılmasından itibaren 24 saat içinde yeni LinkedIn hesabı oluşturmada veya başka bir LinkedIn hesabıyla kullanım amacıyla kullanıma hazır olacaktır.
 3. LinkedIn hesabınız hemen kapatılmakla birlikte, genel profilinizin arama motorlarından kaldırılması biraz zaman alabilir.

Linkedin Hesabımı Sildim, Nasıl Geri Açabilirim?

Linkedin’de hesabınızı sildikten sonra sildiğiniz hesabı geri getirmeniz mümkün değildir. Diğer sosyal paylaşım sitelerinde kullanıcılara hesaplarını sildikten sonra vazgeçme ihtimaline karşı belirli bir süre iptal seçeneği sunulmaktadır. Linkedin’de böyle bir şey henüz yok. Linkedin hesabınızı sildikten sonra hesabınızı geri açamazsınız. Sadece yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

Linkedin hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Ömer Faruk

  Her ne kadar bazı kendini bilmezler Linkedin’in flört sitesi olarak görse de hesabınızı silmenizi tavsiye etmem. Çünkü iş dünyasının kalbi bu sitede atıyor. Bu site sayesinde inanılmaz bağlantılar kurabilirsiniz.

 2. Şevket Tarhan

  Merhaba, anlattıklarınızı uygulayarak Linkedin hesap kapatma işlemini gerçekleştirdim ve hesabımı kalıcı olarak sildim. Şuanda merak ettiğim bir husus var. Hesabımı silmeden önce gönderdiğim mesajlar hesabımı sildikten sonra gönderdiğim kişinin gelen kutusunda durmaya devam eder mi? Bu konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 3. Ali Toprak

  Gereksiz gönderiler yüzünden Linkedin’den soğumuştum, hatta hesabımı silecektim ama Microsoft tarafından satın alındıktan sonra mükemmel bir iş ağına dönüşmeye başladı. Arkadaşlar Linkedin hesabınızı silmeyin. Bağlantılarınız ve onaylanan yetenekleriniz gerçekten önemli şeyler. Geçerli sebebi olup da hesabını silen kişilere elbette sözüm yok. Bu arada konuyla ilgili mükemmel bir makale hazırlamışsınız. Yöneticileri tebrik ediyorum.

  1. Celal Yeşil

   Merhaba Ali Toprak,
   Sanki Linkedin Türkiye ekibinde çalışıyorsunuz da kimse hesabını silmesin diye uğraşıyorsunuz. Linkedin ne kadar gereksiz gönderiler paylaşan boş insanlarla dolu olsa da iş dünyasındaki kişileri birbirine bağlayan en büyük profesyonel sosyal paylaşım platformudur. 2003 yılında kurulan Linkedin, 13.06.2016 tarihinde 26.2 milyar dolara Microsoft tarafından satın alındı ve şuanda 106 milyon aktif kullanıcısı var. Milyonlarca kişinin arasında, çeşitli nedenlerle hesabını silmek isteyenler elbette olacaktır. Bu nedenle hesabını silenlere bir şeyler söylemeye hakkınız yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir