N11, ülkemizde faaliyet gösteren bir e-ticaret sitesidir. 20 Mart 2013 tarihinde Doğuş Planet tarafından kurulmuştur. Ülkemizin önde gelen pazaryeri platformlarından biri olan N11’i milyonlarca kişi severek kullanmaktadır. Çoğu kullanıcı N11’den memnun olsa da bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerle hesabını silmek istiyor. Bu yazımızda söz konusu kullanıcılar için N11 hesap silme işlemini anlatacağız.

N11 hesabı nasıl silinir?

N11 hesap silme işlemi çok basittir. Silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız işlemi kolayca tamamlayabilirsiniz. N11 telefonlarda yüklü olan uygulama üzerinden hesap kapatma işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle işlemi telefonunuzda veya bilgisayarınızda yüklü olan İnternet tarayıcısı üzerinden yapmanız gerekiyor. N11 hesabını kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Telefonunuzun veya bilgisayarınızın İnternet tarayıcısından N11.com’a girin.
  2. Kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. 
  3. Sağ üstteki “Hesabım” bağlantısına tıklayın.
  4. Açılan sayfadaki sol menüden “Üyelik İptali” bağlantısına tıklayın.
  5. Hesap silme işlemini onaylayın.

Böylelikle N11 hesap silme işlemini tamamlamış olursunuz.

N11 Hesap Silme Linki

Yukarıdaki başlıkta anlatılanları uygulamada zorlanıyorsanız bu başlık tam size göre. Hesap silme linkini kullanarak N11 hesabınızı kolayca silebilirsiniz. İlk olarak bilgisayarınızın veya telefonunuzun İnternet tarayıcısından N11.com’a girin ve hesabınıza giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki N11 hesap silme linkine tıklayın.

N11 Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra “Üyeliğimi İptal Et” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki N11 üyelik iptali düğmesine tıklayın. Bu tıklamadan sonra sistem sizden hesap silme için onay isteyecek, işleme onay verin ve hesabınızı kapatın.

N11 Hesap Kapatma Soru-Cevap

Soru: Uzun süredir kullanılmayan N11 hesabı silinir mi?
Cevap: Uzun süredir kullanılmayan hesapların silinmesi veya dondurulması söz konusu değildir. Hesabınızı yıllarcak kullanmasanız bile kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapabilir ve sipariş verebilirsiniz.

Soru: N11 hesabımı sildikten sonra yeni hesap açabilir miyim?
Cevap: Evet, yeni hesap açabilirsiniz. Lakin sildiğiniz hesaba kuponları yeni hesabınızda kullanamazsınız.

Soru: N11 hesap kapatma işlemini yaparken hata alıyorum, sebebi nedir?
Cevap: N11 kullanıcılarının hesap silme işlemini gerçekleştirmesini engellemez. Devam eden siparişiniz varsa sistem hesabınızı kapatmanıza izin vermez.

Soru: N11 hesabım kapatıldı, sebebini öğrenebilir miyim?
Cevap: N11’in üyeleri için belirlediği kurallar açıktır. Bu kuralların ihlal edilmesi durumunda üyeliğiniz askıya alınabilir veya iptal edilebilir.

N11 Hesap Silme | N11 Üyelik İptali (Kapatma)
N11 Hesap Silme | N11 Üyelik İptali (Kapatma)

Bu yazımızda N11 hesap silme işlemini anlattık. Konuyla ilgili merak ettiğiniz herhangi bir şey olursa, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir