Periscope Android ve iOS işletim sistemli mobil cihazlarda çalışan canlı yayın uygulamasıdır. İlk olarak 26 Mart 2015 tarihinde yayınlanmıştır. Kayvon Beykpour ile Joe Bernstein tarafından geliştirilmiştir. Şimdi de Twitter tarafından geliştirilmektedir. Periscope uygulaması Kayvon Beykpour ile Joe Bernstein’in aklına 2013 yılında İstanbul seyahatleri sırasında Taksim meydanında patlak veren protestonlar sırasında gelmiştir. Günümüzün en popüler canlı yayın uygulaması olan Periscope milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Periscope kullanan milyonlarca kişinin arasında gizlilik, güvenlik gibi çeşitli nedenlerle hesabını silmek isteyen kullanıcılar elbette olacaktır. Bu başlıkta Periscope hesabını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Periscope Hesabı Nasıl Silinir?

Periscope hesabımızı Facebook veya Twitter gibi kolayca silemiyoruz. Hesap silme için yardım ekibiyle iletişime geçmeniz gerekiyor. Çünkü uygulama içerisinde hesap silme ile ilgili hiçbir seçenek bulunmuyor. Hesabınızı silmeniz için help@periscope.tv e-posta adresine “Delete Account” konulu posta göndermeniz gerekiyor.

Hesap silme işlemi için Periscope iletişim formunu da kullanabilirsiniz. Biz öncelikli olarak iletişim formunu kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. “Your name” kısmına tam adınızı yazmanız gerekiyor.
 2. “Your email address” kısmına kullandığınız e-posta adresinizi yazmalısınız.
 3. “Subject” kısmına “Delete Account” yazmanız gerekiyor.
 4. “Category” kısmından “Account Deletion” seçeneğini seçmelisiniz.
 5. “Message” kısmına da “Please delete my account.” Yazmanız gerekiyor.
 6. “File Attachment” kısmına tarattığınız ehliyetinizi veya kimliğinizi eklerseniz süreç hızlanacaktır.

Ehliyet ve kimliğinizi tararken önemli kısımları kapatmayı ihmal etmeyin. Formu doğru bir şekilde doldurduktan sonra sayfanın en alt kısmında bulunan “Send Email” düğmesine tıklayın. Böylelikle hesap silme isteğiniz Periscope ekibine iletilecektir. Belirli bir süre sonra da hesabınızı kalıcı olarak silinecektir. Periscope hesap silme işlemi bu kadar. Konuyla ilgili makalede anlatılanlar dışında yardıma ihtiyaç duyarsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü

Periscope hesap silme sayfasının ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Servet Demir

  Periscope gibi çok fazla kullanıcıya sahip bir uygulama neden Facebook veya Twitter gibi hesap silme linki oluşturmaz anlamıyorum. Umarım en kısa sürede bu eksikliği giderirler.

 2. Kemal Akgül

  Facebook’un canlı yayın özelliği aktif olduğundan beri Periscope kullanımında ciddi bir düşüş yaşandı. Anlattığınız şekilde hesabımı sildim. Teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir