Sahibinden.com, ülkemizde hemen hemen tüm İnternet kullanıcıları tarafından ziyaret edilen bir ilan ve alışveriş sitesidir. Günümüzde sahibinden.com’un üye sayısı 41 milyonu aştı. Bu kullanıcıların bir çoğu hesabından memnun olsa da bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerle hesabını silmek istiyor. Bu makalemize hesabını silmek isteyen kullanıcılar için Sahibinden hesap silme işlemini anlatacağız.

Sahibinden.com hesabı nasıl silinir?

Sahibinden hesap silme işlemi çok kolaydır. Sahibinden hesabını silmek için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız başlayabiliriz. İlk olarak bilgisayarınızın İnternet tarayıcısını açın ve sahibinden.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Oturum açtıktan sonra yani kullanıcı adı ve şifrenizle sahibinden.com’a girdikten sonra üst menüde isminizin yazılı olduğu bağlantıya tıklayın. Bu bağlantıyı bulamayanlar aşağıdaki ekran görüntüsünden istifade edebilirler.

Sahibinden.com Hesap Silme
İlk önce bir numaralı bağlantıya tıklayın. Sonra açılan menüden iki numaralı bağlantıya tıklayın. Sonrasında aşağıdaki anlatımdan sahibinden.com hesap silme işlemine devam edin.

İki numaralı bağlantıya tıkladıktan sonra kişisel bilgilerinizin bulunduğu bir sayfa açılacak. Bu sayfanın solunda bulunan menüden “Üyelik İptali” bağlantısına tıklayın. Üyelik iptali sayfasına girdikten sonra sayfanın altında bulunan “Üyeliğimi iptal etmek istiyorum.” etiketli düğmeye tıklayın ve Sahibinden hesap silme işlemini tamamlayın. Böylelikle Sahibinden.com hesabınızı silmiş olursunuz.

Sahibinden Hesap Silme Linki

Sahibinden.com için bir diğer hesap silme yöntemi de hesap silme linki kullanmaktır. Sahibinden hesap silme linkini kullanarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Bunun için ilk olarak bilgisayarınızdan sahibinden.com’u açın ve hesabınıza giriş yapın. Ardından aşağıdaki hesap silme linkine tıklayın.

Sahibinden Hesap Silme Linki

Tıklamanın ardından  link sizi doğrudan üyelik iptali sayfasına yönlendirecek. Bu sayfadaki uyarıları dikkatlice okuyun ve sayfanın altında bulunan üyelik iptal etme düğmesini kullanarak hesabınızı silin. 

Sahibinden.com hesabımı sildiğim zaman ne olur?

Sahibinden.com ülkemizde milyonlarca kişini severek kullandığı bir ilan platformudur. Eğer hesabınızı silmeniz zaruri değilse bu işlemi yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Hesabınızı sildiyseniz ve silinen hesaba ne olduğu hakkında bilgi istiyorsanız aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz. Sahibinden hesabınızı sildiğiniz zaman:

  1. Yayında olan ve yayında olmayan tüm ilanlarınız silinecektir.
  2. Silinen hesabınız tekrar aktif hale getirilemez.
  3. Doping hizmetinden yararlandıysanız ve hizmetiniz devam ediyorsa iade alamazsınız.
  4. Yeni bir hesap açabilirsiniz.
  5. Yeni hesap açtıktan sonra eski hesaba ait telefon numarasını kullanabilirsiniz.
  6. Eski hesabınıza ait e-posta adresinizi yeni hesabınızda kullanamazsınız.

Sahibinden hesabınızı silseniz dahi hesabınıza ait veriler, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hükümlerine uygun olarak ve mevzuatın öngördüğü süre boyunca saklanır. Süre bitiminden sonra kalıcı olarak silinir. Sahibinden hesap silme işlemi bu kadar. Konuyla ilgili olarak yukarıda anlatılanlar dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir