Scorp, Koç Üniversitesi öğrencileri İzzet Zakuto ve Sercan Işık’ın birlikte ürettiği ve geliştirdiği sosyal paylaşım uygulamasıdır. Scorp kullanıcıları belirli kategorileri veya kendi açtıkları kategorileri hazırladıkları videolar ile yorumlayabiliyorlar. Yorumlar Scorp’un giriş ekranındaki haber akışında ve kategori başlıkları altında listeleniyor. Böylelikle çeşitli konularda onlarca farklı yaklaşım ve yorumla ele alınan bilgilendirici ya da eğlenceli videolar kullanıcılarla buluşuyor. Scorp’un İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Konya gibi şehirlerdeki üniversitelerde temsilcileri bulunuyor. 5.5 milyon kişi Scorp uygulamasını kullanıyor. Bu kadar çok kullanıcı arasında çeşitli nedenlerle Scorp hesabını silmek isteyen kullanıcıların sayısı oldukça fazla. Bu başlıkta hesabını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Scorp Hesabı Nasıl Silinir?

Scorp hesap silme işlemi biraz çetrefilli bir iş. Hesap silme işlemi için uygulama üzerinden işlem yapmak mümkün değil. Profilinizin bulunduğu penceredeki ayarlar bağlantısına tıkladığınızda hesap silme ile ilgili bir şey göremezsiniz. Scorp hesabını silmek için destek talebi açmamız gerekiyor. Destek talebi açabilmek için aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklıyoruz.

Scrop Hesap Silme Linki: https://scorpapp.com/contact

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra açılan penceredeki ad, soyadı, e-posta adresi ve telefon numarası gibi alanları doğru bir şekilde dolduruyoruz. Konu seçin kısmından “Hesabımı kapatmak istiyorum.” Seçeneğini seçiyoruz. Ardından kullanıcı adımızı giriyoruz. Son olarak mesaj kısmına hesabınızın silinmesini istediğinizi yazın. Bu formu doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olun. Destek talebinizi gören Scorp çalışanları hesabınızı silineceklerdir.

2. Scorp Hesap Silme Yöntemi

Yukarıda bahsettiğimiz hesap silme yöntemi işe yaramazsa, hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinden support@scorpapp.com ve info@scorpapp.com adreslerine e-posta atabilirsiniz. Atacağınız e-posta aşağıdaki formatta olursa sonuç alma oranınız yükselecektir.

Kime: support@scorpapp.com, info@scorpapp.com
Konu: Scrop Hesabımın Silinmesini İstiyorum
Mesaj: 0505*** ** ** numaralı, ****@****.com e-posta adresine bağlı ist1070 kullanıcı adıyla açtığım Scorp hesabımın silinmesini istiyorum. Hesap silme işlemini gerçekleştirirseniz sevinirim.
Adınız – Soyadınız
Telefon Numaranız
E-Posta Adresiniz

Yukarıdaki e-posta şablonunu kendinize göre düzenleyerek Scorp’a mail atabilirsiniz. Kimliğinizin veya ehliyetinizin önemli kısımlarını kapatarak tarattıktan sonra maile eklemeniz, hesabınızın silinme sürecini hızlandıracaktır.

Ekran Görüntüsü

Scorp hesabını silmek için kullanılan forma ait ekran görüntüsü.
Scorp hesabını silmek için kullanılan forma ait ekran görüntüsü.

Yorumlar

  1. Kazım Kalkan

    Anlattığınız şekilde formu doldurdum ve hesap silme talebini gönderdim. Acaba Scorp uygulamasında çalışan arkadaşlar hesabımı kaç gün içerisinde silerler?

  2. Deniz Kurt

    Scorp ilk başlarda eğlenceliydi ama sonradan muhabbetler baymaya başladı. Bu nedenle hesabımı silme kararı aldım ve yukarıdaki anlatımı uygulayarak hesabımı kalıcı olarak kapattım. Yerli bir girişim olduğu için Scorp’u desteklemek lazım, umarım Vine gibi ömrünü doldurmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir