Snapchat, Evan Spiegel, Bobby Murphy, and Reggie Brown tarafından Stanford Üniversitesinde öğrenciyken kurulmuş bir mesajlaşma uygulamasıdır. Snapchat kullanıcıları arkadaşlarına fotoğraflar, videolar ve metin mesajları gönderebilirler. Ayrıca gönderdikleri medya ögeleri üzerine yazı veya çizim ekleyebilirler. Snapchat ile gönderilen tüm veriler, gönderenin belirlediği süre boyunca görüntülendikten sonra kullanıcının cihazından ve Snapchat sunucularından silinir. Snapchat’i ünlü yapan şey de tam olarak budur. Bu özelliği ile tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça popülerdir. Uygulama ülkemizde milyonlarca kullanıcıya sahiptir. Bu kullanıcılar arasında elbette hesabını silmek isteyenler olacaktır. Bu başlıkta Snapchat kullanıcıları için hesap silme işlemini anlatacağız.

Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Snapchat hesabını silmek oldukça basittir. Hesabınızı silmeniz için kullanıcı adınızı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Snapchat kullanıcı adı ve şifrenizi biliyorsanız tek yapmanız gereken aşağıdaki hesap silme linkine tıklamak.

Snapchat Hesap Silme Linki: https://accounts.snapchat.com/accounts/

Yukarıdaki hesap silme linkine tıkladıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Site sizden hesap silme işlemi için onay isteyecektir. Onayı verin. Son olarak kullanıcı adı ve şifrenizi tekrar girin ve “Delete Account” butonuna tıklayın. Böylelikle Snapchat hesabınızı silmiş olursunuz.

Elveda Snapchat

Snapchat hesap silme işleminin nasıl yapıldığı anlatılıyor.

Yorumlar

 1. Serkan Çalışkan

  Merhaba yönetici, ben Snapchat hesap silme işlemini başarıyla tamamladım. Şimdi hesabımla ilgili merak ettiğim birkaç husus var. Birincisi hesabımdan gönderdiğim mesajlar, gönderilen kişinin telefonundan da silinir mi? İkincisi de silinen hesabımı tekrar aktif hale getirebilir miyim? Bu sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

  İyi çalışmalar.

  Serkan Çalışkan

 2. Pelin

  Sağolun çok işime yaradı. Fakat bir şey sormak istiyorum. Snapchat’te önceden konuşulup kaydedilen mesajlar hesapla beraber silinir mi? Sonradan görüntülemek mümkün müdür?

 3. Ismail Kızılhan

  Ben bu uygulamanın nasıl kullanıldığını bir türlü çözemedim. Arkadaşları elli kere anlattı ama ben maalesef bir türlü verimli olarak kullanamadım. O yüzden anlattığınız şekilde hesabımı kapattım. Emeğiniz için teşekkür ederim.

 4. Umut Tekin

  Anlattığınız şekilde hesabımı sildim lakin merak ettiğim bir husus var. Silinen hesap tekrar açılabilir mi? Bu konuda bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 5. Defne

  Merhaba, ben Snapchat’e telefon numaramla kaydoldum. Hesabımı sildikten sonra benim numaram kimin rehberinde varsa onun kişilerinde artık benim Snapchat’te olmadığım görüntülenecek mi? Yoksa hala bu numarayla kayıtlı olduğu için onun kişileri arasında benim snap görünecek mi?

 6. Şahin Güneş

  Merhaba, anlattığınız şekilde Snapchat hesap kapatma işlemini gerçekleştirdim. Bu aşamadan sonra aklıma takılan bir kaç husus var. Hesabı sildikten sonra gönderdiğimiz mesaj, hikaye ve videoların akıbeti hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü?

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Şahin Güneş,
   Snapchat hesap silme işlemini gerçekleştirdiğinizde, hesabınıza ait olan tüm gönderiler ortadan kalkacaktır. Snapchat üzerinden kimse sizinle iletişime geçemez. Hesabınızı aktif hale getirdiğinizde de hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

 7. Durmuş Karakaya

  Instagram, Whatsapp, Facebook Messenger gibi sosyal paylaşım siteleri ve iletişim uygulamaları Snapchat’i taklit ediyor. Hemen hemen hepsi anlık hikaye paylaşma ve geçici mesaj özelliğini kendi sistemlerine entegre ettiler. Snapchat hedap silme işlemini yapacaktım ama vazgeçtim. Arkadaşlar hesabınızı silip, taklitçi uygulamaları sevindirmeyin.

 8. Baki Bozkurt

  Instagram, Facebook ve hatta Whatsapp bile bugün Snapchat uygulamasından özellik kopyalıyorlar. Gerçekten başarılı bir uygulama. Sırf uygulamanın filtrelerini kullanarak fotoğraf çeken ve galerisine kaydeden onlarca kişi tanıyorum. Evan Spiegel, Bobby Murphy, ve Reggie Brown üçlüsüne böyle güzel bir uygulamayı ortaya çıkardıkları için teşekkür ediyorum. Snapchat hesabını silmek isteyen arkadaşlar bir kez daha düşünsün bence 🙂

 9. Seval

  Hesabımı sildim sonunda! Şükürler olsun. Bu hesap silme işini neden kolayca halletmiyorlar anlamış değilim. Hesap silme linkini paylaştığınız için teşekkür ederim.

  1. Ramazan Güney

   Merhaba Buse Hanım,
   Hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız yukarıdaki makaleyi dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Ben de Snapchat hesabımı kapatamıyordum ama bu sitede anlatılanları uygulayarak kolayca kapattım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir