Facebook, Türkiye’de milyonlarca kişini kullandığı bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu milyonlarca kullanıcının arasında Facebook hesap silme işlemi yapmak isteyen binlerce kişi var. Bu makalemizde hesabını silmek isteyen kullanıcılar için telefondan Facebook hesap silme işlemini anlatacağız.

Telefondan Facebook hesabı nasıl silinir?

Telefondan Facebook hesap silme oldukça basittir. Bu işlemi yapabilmeniz için hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Eğer kullanıcı adı ve şifrenizi unuttuysanız, FACEBOOK ŞİFREMİ UNUTTUM makalemizi okuyarak hesabınıza yeni şifre oluşturabilirsiniz. Eğer hesabınızın şifresini biliyorsanız başlayabiliriz.

Bildiğiniz üzere Facebook uygulama üzerinden hesap silme işlemine izin vermemektedir. Bu nedenle ilk olarak akıllı telefonunuza Google Chrome İnternet tarayıcısını yükleyin. Tarayıcıyı yükledikten sonra adres çubuğuna facebook.com’a girin. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle oturum açın. Bu aşamada tarayıcınız sizi telefonunuzda yüklü olan Facebook uygulamasına yönlendirmeye çalışabilir. Böyle bir şey olursa tarayıcıya geri dönün. Tarayıcıya geri döndükten sonra aşağıdaki Facebook hesap silme linklerinden birine tıklayın. Facebook iki ayrı şekilde hesap silme işlemine izin vermektedir. Hesabınızı hem geçici olarak hem de kalıcı olarak silebilirsiniz. İşleme devam etmek için aşağıdaki linklerden birine tıklayın.

Kalıcı Olarak Facebook Hesap Silme Linki

Geçici Olarak Facebook Hesap Silme Linki

Linke tıkladıktan sonra Facebook güvenlik nedeniyle sizden hesabınızın şifresini ve güvenlik kodu girmenizi isteyebilir. Açılan sayfalardaki adımların tamamlayın ve Facebook hesabınızı silin.

Telefondan Facebook hesap silme işlemi biraz zordur. Bu nedenle işlemi bilgisayardan yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bilgisayardan Facebook Hesap Silme bağlantısına tıklayarak ilgili makaleye ulaşabilirsiniz. Yukarıda anlatım hesabınızı silmeniz için yeterli olmadıysa, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

Telefondan Facebook Hesap Silme
Makalede akıllı telefon kullanılarak Facebook hesap silme işlemi anlatılıyor.

Facebook Hesap Silme İşleminden Sonra Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı kalıcı olarak sildikten sonra sistem size 14 günlük bir süre tanır. Bu 14 günlük süre zarfında fikrinizi değiştirirseniz hesabınıza giriş yaparak hesap silme işlemini iptal edebilirsiniz. 14. günün sonunda hesabınız kalıcı olarak silinir ve kalıcı olarak silinen hesapların kurtarılması mümkün değildir. Geçici olarak silinen hesaplarda belirli bir süre kısıtlaması yoktur. İstediğiniz zaman hesabınıza giriş yaparak Facebook kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir