Ülkemizde milyonlarca Instagram kullanıcısı var. Bazı kullanıcılar uygulamayı severek kullansa da bazıları çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek istiyorlar. Bu makalemizde söz konusu kullanıcılar için telefondan Instagram hesap silme işlemini anlatacağız.

Telefondan Instagram hesabı nasıl silinir?

Telefondan Instagram hesap silme işlemini akıllı telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Bu işleme başlayabilmeniz için silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz gerekmektedir. Eğer hesabınızın şifresini bilmiyorsanız, Instagram Şifremi Unuttum başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız başlayalım.

İlk olarak telefonunuzun İnternet tarayıcısını çalıştırın. Ardından açılan pencereye instagram.com yazın ve siteyi açın. Bazı telefonlarda tarayıcı üzerinden Instagram açıldığında otomatik olarak uygulama açılabiliyor. Bu durumla karşılaşırsanız, uygulamayı kapatın ve tekrar tarayıcıyı açın. Çünkü işlemi tarayıcı üzerinden yapmak zorundayız. Instagram İnternet sitesi açıldıktan sonra kullanıcı adı ve şifrenizle hesabınıza giriş yapın. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme bağlantılarına tıklayın.

Instagram kullanıcılarına iki ayrı hesap silme seçeneği sunmaktadır. Kullanıcılar hesaplarını hem kalıcı olarak hem de geçici olarak silebilirler. Hesabınızı hangi şekilde silmek istiyorsanız, aşağıdaki Instagram hesap silme linklerinden birine tıklayın ve işleme devam edin.

Geçici Olarak Instagram Hesap Silme Linki

Kalıcı Olarak Instagram Hesap Silme Linki

Yukarıdaki bağlantılardan hangisine tıklarsanız tıklayın, sistem sizden bir hesap silme nedeni belirtmenizi istemektedir. Açılan sayfada ayrılma nedeniniz belirtin. Bu alanda seçim yapmakta zorlanıyorsanız, “Çok fazla zamanımı alıyor.” nedenini seçebilirsiniz. Ayrılma nedenini belirttikten sonra işleme devam edebilmek için hesabınızın şifresini girmeniz gerekiyor. Ayrılma nedeni belirttiğimiz alanın altındaki kutucuğa hesabınızın şifresini girin ve sayfanın altındaki hesap silme düğmesine tıklayın. Yukarıda anlatılanları uyguladığınızda cep telefonunuzu kullanarak hesabınızı silmiş olursunuz.

Bazı kullanıcılarımız telefondan Instagram hesap silme işlemini yaparken zorlanıyorlar. Eğer işlemi telefondan yapamadıysanız aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, bilgisayardan Instagram hesap silme işleminin anlatıldığı sayfaya ulaşabilirsiniz. Instagram hesabını bilgisayardan silmek çok kolaydır.

Bilgisayardan Instagram Hesap Silme

Hesabını Geçici Olarak Silen Kullanıcılar İçin Tavsiyeler

Instagram’a ara vermek isteyen kullanıcılar genellikle geçici olarak Instagram hesap silme işlemini gerçekleştiriyorlar. Eğer siz de hesabınızı geçici olarak silmek istiyorsanız, hesabınızın kullanıcı adı ve şifresini sadece sizin ulaşabileceğiniz güvenli bir alana kaydedin. Ayrıca hesabınızın bağlı olduğu e-posta hesabına olan erişiminizi kaybetmeyin. Böylelikle hesabınızı aktif hale getirirken zorlanmazsınız.

Instagram hesap silme işlemi bu kadar! Yukarıda anlatılanları uygulayarak hesabını silemeyen veya farklı sorunlarla karşılaşan kullanıcılarımız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talep edebilirler.

Telefondan Instagram Hesap Silme
Makalede anlatılan telefondan Instagram hesap silme işlemine ait ekran görüntüsü.

Akıllı telefonunuzda herhangi bir tarayıcı yüklü değilse uygulama mağazanızdan telefonunuz için Google Chrome İnternet tarayıcısını indirebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir