Bu başlıkta Telegram hesap silme işlemini anlatacağız ve “Telegram hesabı nasıl silinir?” sorusunu cevaplayacağız. Ayrıca Telegram hesap silme hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Telegram hesabı nasıl silinir?

Telegram şifreli bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. 10 Ekim 1984 yılında dünyaya gelen Pavel Durov tarafından yazılmıştır. Uçtan uca şifre korumasının olması ve Android, iOS, Ubuntu Touch gibi sistemlerde çalışabilmesi uygulamayı akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça popüler kıldı. Tüm dünyada popüler olan uygulama ülkemizde de sevildi. Uygulamayı Türkiye’de yüz binlerce kişi aktif olarak kullanmaktadır. Uygulama çoğu kişi tarafından sevilerek kullanılsa da bazı kullanıcılar Telegram hesabını silmek istiyor.

Adım Adım Telegram Hesap Silme

Çeşitli nedenlerle Telegram hesabını silmek isteyen kullanıcılarımız aşağıdaki adımları takip ederek işlemi kolayca tamamlayabilirler.

  1. Telegram uygulamasını açın.
  2. Ayarlar (Settings) düğmesine dokunun.
  3. Menüden “Privacy and Security” bağlantısına dokunun.
  4. “Delete My Account” alanına gelin.
  5. Hesap silme sürenizi belirleyin ve işlemi tamamlayın.
  6. Uygulamayı akıllı telefonunuzdan kaldırın.

Yukarıdaki altı adımı tamamladığınızda Telegram hesap silme işlemini de tamamlamış olursunuz. Uygulamanın “Delete My Account” alanında süreyle ilgili seçim yapmanız gerekmektedir. Bu alanda uygulamayı kullanmadığınız süre sonrasında hesabınızın silinmesi gerektiğini seçiyorsunuz. Bu nedenle Telegram hesabınızın kısa sürede silinmesi için 1 aylık süreyi seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Ayrıca, hesap silme işleminden sonra uygulamayı telefonunuzdan muhakkak kaldırın. Çünkü Telegram’a girdiğinizde veya bildirim düştüğünde hesap silme işlemi iptal edilir. İşlemin sekteye uğramaması için işlem sonrasında uygulamayı telefonunuzdan kaldırmayı ihmal etmeyin.

Telegram Hesap Silme
Makalede anlatılanları uygulayarak Telegram hesap silme işlemini halledebilirsiniz.

Telegram hesap silme  işlemi bu kadar! Konuyla ilgili olarak yukarıda anlatılanların haricinde herhangi bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bizden yardım talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir