Makalede Tinder hesap silme işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Tinder hesabı nasıl silinir?” sorusu cevaplanıyor. Ziyaretçilerin hesaplarını kolayca silebilmeleri için Tinder hesap silme linki paylaşılıyor.

Tinder, birbirine yakın kullanıcıları eşleştiren konum tabanlı bir arkadaşlık uygulamasıdır. Akıllı telefon sahiplerinin anlık ilişkiler için kullandığı bir uygulamadır. Kullanımının basit olması uygulamanın popüler olmasını hızlandırmıştır. Dünya genelinde en çok kullanılan eşleştirme uygulamasıdır. Ülkemizde de milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar çok kullanıcının arasında elbette hesabını silmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Tinder hesabını silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Tinder hesabı nasıl silinir?

Tinder hesap silme işlemi çok basittir. Bu makaleyi okuyan herkes Tinder hesabını kolayca silebilir. Tinder hesabınızı silmek için, hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekir. Hesabınıza giriş yapabiliyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak Tinder hesabını kalıcı olarak silme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 1. Telefonunuzda yüklü olan Tinder uygulamasını açın.
 2. Uygulamada hesabınız açık değilse, hesabınıza giriş yapın.
 3. Uygulamada hesabınız açıksa ekranı sola kaydırın.
 4. Kaydırmadan sonra açılan profil penceresindeki “Ayarlar” düğmesine dokunun.
 5. Ayarlar penceresinin en alt kısmına inin.
 6. En alt kısımdaki “Hesabı sil.” bağlantısına dokunun.
 7. Hesabınızı neden sildiğinizi belirtin.
 8. Hesap silme nedenini belirttikten sonra açılan pencereden “Hesabımı sil.” linkine dokunun.

Yukarıdaki sekiz adımı tamamladığınızda Tinder hesabınızı silmiş olursunuz. Tinder hesap silme işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanların dışında herhangi bir problemle karşılaşırsanız aşağıdaki yorum formunu kullanarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Bilmeniz Gerekenler

Bazı ziyaretçilerimiz Tinder hesap silme konusunda ciddi yanlışlar yapıyor. Bu yanlışların en çok yapılanı uygulamayı silince hesabın da silindiğini sanmak. Telefonunuzdan Tinder uygulamasını sildiğiniz zaman hesabınız silinmez. Eğer böyle bir yanlış yapmışsanız, telefonunuza Tinder uygulamasını yükleyin ve yukarıdaki anlatılanları uygulayarak hesabınızı silin. Hesabınızı sildikten sonra uygulamayı telefonunuzdan gönül rahatlığıyla kaldırabilirsiniz.

Hesabımı sildikten sonra, tekrar nasıl Tinder kullanırım?

Hesabınızı sildiniz, belirli bir süre geçti ve tekrar Tinder uygulamasını kullanmak istiyorsunuz. O halde aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor.

 • Telefonunuza Tinder uygulamasını kurun.
 • Facebook hesabınız ile Tinder’de oturum açın.
 • Kısa mesaj doğrulaması için mobil telefonunuzun numarasını yazın.
 • Kısa mesajla gelen kodu ekrandaki alana yazın.

Yukarıdaki anlatılanları yaptığınızda Tinder’i tekrar kullanabilirsiniz. Bu adımları yaptıktan sonra Tinder eski hesabınızdan devam etmez. Tinder’e yeni bir başlangıç yapmış olursunuz.

Tinder Hesap Silme
Tinder’e ait bir ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Sinan İsmail Akın

  Merhaba, uzun süredir bu uygulamayı kullanıyorum ama artık geçmişi temizlemenin zamanı geldi. Anlattığınız şekilde Tinder hesap silme işlemini tamamladım ama merak ettiğim birkaç husus var. Tinder içerisindeki hesabıma ait tüm hareketler silinmiş midir? Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir