Tumblr, İnternet dünyasının en renkli aktörlerinden biri. Sosyal ağ ve blog sitesi olan Tumblr büyük bir kullanıcı kitlesine sahip. New York’lu genç girişimci David Karp tarafından 2007 yılında kurulan Tumblr, kuruluşun ardından iki hafta içinde 75.000 kullanıcıya ulaşmıştır. Tumblr, büyük çıkışının ardından 2013 yılında 1,1 milyar dolarlık bir değerlendirmeyle Yahoo! tarafından satın alınmıştır. Amerika Birleşik Devletlerinde 14 milyona yakın üyesi olduğu tahmin edilen sitenin ülkemizde de binlerce kullanıcısı var. Bu binlerce kullanıcının arasında elbette hesaplarını silmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Tumblr üzerinden hesap açan kullanıcıların hesaplarını nasıl sileceklerini anlatacağız.

Tumblr Hesabı Nasıl Silinir?

Tumblr hesabınızı silebilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmanız gerekmektedir. Herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Tumblr hesabımıza giriş yapıyoruz. Hesabımıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Tumblr hesap silme bağlantısına tıklıyoruz. Bağlantıya tıkladıktan sonra açılan sayfadan “Tüm hesabını silmek istediğinden emin misin? Her şey silinecek.

Kullanıcı adları, temalar, aramızdaki o sevgi bağı, beğendiklerin, iletiler ve şu ana dek yayımladığın tüm gönderiler, hepsi sonsuza dek yok olacak. Eminsen, aşağıdan oturum açarak onayla.” uyarısı karşınıza gelecek. Bu sayfaya e-posta adresinizi ve Tumblr parolanızı girin ve ‘Her şeyi Sil’ düğmesine tıklayın. Böylelikle Tumblr hesabınız kalıcı olarak silinecek.

Tumblr Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 1. Hesabınızı sildiğinizde temalar, beğeniler, iletiler, mesajlar ve diğer her şey kalıcı olarak silinecek.
 2. Üyesi olduğun ve senden başka üyesi olamayan ikincil bloglar silinecek.
 3. Üyesi olduğun ikinci bloglardan çıkarılacaksın.
 4. Blogunun kullandığı bağlantı (URL) tekrar kullanıma açık hale gelecek.
 5. Sildiğin blogun bağlantısı (URL) başkası tarafından kullanılabilecek.
 6. Hesabını sildikten sonra eski hesabına ait e-posta adresiyle yeni bir hesap oluşturabilirsiniz.

Tumblr hesap silme işlemi bu kadar. Makalede anlatılanları uygulayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. Hesabınızı silmeden önce bilmeniz gerekenler başlığını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Ekran Görüntüsü

Tumblr hesap silme sayfasına ait ekran görüntüsü.

Yorumlar

 1. Ebru Nur

  Hocam hesabı sildim her şey tamam ama hesap hala duruyor ancak e-mail ile giriş yapamıyorum “Böyle bir hesap yok.” diyor. Silemiyorum da giremiyorum da ne yapacağız?

 2. Yirmiyedi

  Arkadaşlar Tumblr’a giriş yaparken “Şifremi unuttum?” kısmından şifrenizi sıfırladıktan sonra hesabınızı silebilirsiniz. Bu yöntemle silemezseniz, Yahoo hesabınızı sildiğiniz de otomatik olarak Tumblr hesabınız da silinecektir diye biliyorum. Ben birinci yöntemle sildim.

 3. Mert

  Arkadaşlar herkes buraya baksın. Aynı sorunu ben de alıyordum. Hatta Tumblr’a bayağı bir ticket attım. Çözümü şu: Giriş yaparken parolamı unuttum deyin. Sonra e-postanıza gelen linkten şifrenizi değiştirdikten sonra hesabınızı silebilirsiniz.

   1. Bekir Erdoğan

    Hesabımı silemiyorum parola hatalı tekrar dene diyor neden? Tüm bilgileri doğru yazıyorum. Madem parola hatalı uygulamaya nasıl giriyor o zaman?
    Çok saçma bilinçli bi şey mi bilmiyorum ama hesabımı silme konusunda yardımınızı bekliyorum böyle bi saçmalıkla kalitenizi düşürüp uygulamayı kullananları pişman ediyorsunuz. Dikkate alınırsa sevinirim.

   2. Ziyaretçi

    Hesabın şifresini değiştirdiğim halde silemiyorum. devamlı parola yanlış uyarısı çıkıyor yeni giriş yaptığım halde. Yahoo hesabını silmeye çalıştım yine mesaj alabiliyorum yardım ederseniz çok sevinirim.

    1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

     Merhaba Cansu,
     Maalesef bizim bu şekilde hesap silme yetkimiz yok. Eğer hesabına hiçbir şekilde erişimin yoksa, söz konusu hesabı taklit hesap olarak şikayet edebilirsin. Söz konusu hesabı şikayet etmek için https://www.tumblr.com/abuse/confusion bu bağlantıya gir ve “Kandırma ya da Taklit Etme” bağlantısına tıkla. Açılan pencerede “O kişi benim.” bağlantısını tıkla. Ardından açılan forma adını ve soy adını yaz. Erişiminin olduğu e-posta adresiniz yaz. Eğer e-posta adresin yoksa yenisini açabilirsin. Sonrasında da Tumblr URL’ni yaz. Açıklama kısmına da söz konusu hesabın senden habersiz, senin ismin ve fotoğrafınla açıldığını ve acil silinmesi gerektiğini yaz. Açıklama kısmına kimliğinin veya ehliyetinin taranmış halinin bulunduğu bir bağlantı eklersen işlem daha hızlı olacaktır. Kimliğini veya ehliyetini eklerken sadece adın, soy adın ve fotoğrafın gözüksün. Diğer kısımları kapatabilirsin.

     Bu anlattıklarımızı uygularsan Tumblr yönetimi hesabını silecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir