Twitter, Facebook ve Instagram’dan sonra Türkiye’de en çok kullanılan sosyal paylaşım sitesidir. Ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kadar çok kişinin kullandığı bu sosyal paylaşım sitesinde bazı istenmeyen durumlar ortaya çıkabiliyor. Kullanıcıları rahatsız eden durumlardan en önemlisi de taklit hesaplar. Twitter’da birçok taklit hesap var. Bu başlıkta Twitter hesapları taklit edilen kullanıcılara, Twitter taklit hesap kapatma işlemini anlatacağız.

Twitter taklit hesap nasıl kapatılır?

Twitter’da taklit hesabı kapatmak için bildirimde bulunmak gerekiyor. Bildirim için Twitter bir form hazırlamış. Bu formu doldurmamız gerekiyor. İlk olarak forma girmek için aşağıdaki bağlantıya tıklıyoruz.

Twitter taklit hesap bildirme bağlantısına tıkladıktan sonra, taklitçi kişi sizin Twitter hesabınızı taklit ediyorsa, “Bir hesap beni veya tanıdığım birini taklit ediyor.” seçeneğini işaretleyin. Bu seçimin ardından karşımıza yeni seçenekler çıkacak. Bu seçenekler arasından “Hesabım taklit ediliyor.” seçeneğini işaretleyin. Ardından seçeneklerin aşağısında bir form açılacak. Açılan formdaki ilk alana sizi taklit eden Twitter hesabına ait kullanıcı adını girin. Ardından ikinci alana kendi Twitter hesabınızın kullanıcı adını girin. E-posta adresinizi ve eklemek istediklerinizi girdikten sonra “Gönder” düğmesine tıklayın. Böylelikle Twitter’da sizi taklit eden hesabı şikayet etmiş oluyorsunuz.

Bilmeniz Gerekenler

Twitter hesabınızın taklit edilmemesi için hesabınızı gizleyin. Ayrıca tanımadığınız kişilerin size gönderdiği istekleri onaylamayın. Herkese açık hesap kullanıyorsanız ve hesabınız taklit edildiyse, yukarıdaki anlatımı kullanarak şikayet işlemini tamamlayabilirsiniz. Formu doldururken e-posta adresinizi doğru girdiğinizden emin olun. Çünkü Twitter destek ekibi şikayetiniz ile ilgili iletişimi formda belirttiğiniz e-posta adresi üzerinden gerçekleştirecek. Güvenliğiniz için başvurunuza adres, ev telefonu ve benzeri özel bilgilerinizi yazmayın. Hesabınızın şifresini kimseyle paylaşmayın.

Adım Adım Twitter Taklit Hesap Şikayet Etme ve Kapatma

Twitter Taklit Hesap Silme, Şikayet ve Kapatma 1. Adım
Twitter Taklit Hesap Silme, Şikayet ve Kapatma 1. Adım
Twitter Taklit Hesap Silme, Şikayet ve Kapatma 2. Adım
Twitter Taklit Hesap Silme, Şikayet ve Kapatma 2. Adım

Anlattıklarımızı doğru bir şekilde yerine getirdiyseniz, taklit hesabı başarılı bir şekilde bildirmiş oluyorsunuz. Bundan sonra yapacağınız tek şey sabırla beklemek. Bu tarz durumlarda sizi taklit eden hesapla ilgili suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir