Viber, akıllı telefonlar ve masaüstü işletim sistemleri için geliştirilmiş bir iletişim aracıdır. 2 Aralık 2010 tarihinde Viber Media isimli İsrail firması tarafından kullanıma sunulmuştur. iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry OS, Symbian, Bada, macOS, Microsoft Windows ve Linux gibi platformlarda çalışabilmesi uygulamayı oldukça fazla kişiye ulaştırdı.

2015 yılı verilerine göre aylık 236 milyon aktif kullanıcıya ulaşan uygulama tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça popüler. Ülkemizde milyonlarca kişi Viber kullanıyor. Bu kadar kullanıcının arasında gizlilik, güvenlik veya farklı sebeplerle Viber’den ayrılmak isteyenler elbette olacaktır. Bu kullanıcılar için Viber hesap silme işlemini anlatacağız.

Viber Hesabı Nasıl Silinir?

Viber hesabını silmek için telefonunuzdan Viber uygulamasını açın ve aşağıdaki ekran görüntülerini adım adım takip edin.

Viber Hesap Silme 1. Adım
Telefonunuzdan uygulamayı açın ve kırmızı çerçeve içerisine aldığımız alana dokunun.
Viber Hesap Silme 2. Adım
Açılan menüden “Ayarlar” sekmesine dokunun.
Viber Hesap Silme 3. Adım
Açılan menüden “Gizlilik” sekmesine dokunun.
Viber Hesap Silme 4. Adım
Ekranın alt kısmındaki “Hesabı Devre Dışı Bırak” alanına dokunun. Alanı çerçeve içerisinde gösterdik.
Viber Hesap Silme 5. Adım
Hesap devre dışı bırakma işlemini onaylayın.

Yukarıdaki adımları uyguladığınızda Viber hesabınızı silmiş olursunuz. Hesabınızı sildiğiniz anda verilerinizin tamamı Viber’den silinir. Diğer tüm cihazlarınızda bulunan Viber hesabınız devre dışı bırakılır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. Hesabınızı silmeden önce konuşma geçmişinizin yedeğini alabilirsiniz.
 2. Konuşma geçmişinizdeki fotoğraf, video ve ses dosyalarını kaydedebilirsiniz.
 3. Viber Out krediniz varsa, kredinizi bitirin ve hesabınızı öyle silin.
 4. Viber Out krediniz varken hesabınızı sildiyseniz, Viber ile iletişime geçerek bakiyenizi yeni hesabınıza aktarabilirsiniz.

Yorumlar

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Hasan Bey,
   Öncelikle başınıza gelen talihsiz olaydan dolayı üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu gibi durumlarda ilk olarak herhangi bir telefona Viber uygulamasını kurmanız gerekiyor. Uygulamayı kurduktan sonra, çalınan telefonunuzdaki numara ile Viber hesabınızı doğrulayın. Ardından makalede anlatılanları uygulayarak Viber hesabınızı silin. Böylelikle sorununuz çözülmüş olacaktır. Çalınan telefonunuz ve telefonunuzdaki haberleşme uygulamalarının kullanımı ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmayı lütfen ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir