Whatsapp, akıllı telefon kullanıcılarının İnternet aracılığıyla şifreli mesajlaşmasını sağlayan uygulamadır. Kullanıcılar bu uygulama ile birbirlerine yazı, resim, video, elektronik kitap ve diğer dokümanları gönderebilirler. Uygulamanın ücretsiz arama özelliği de vardır. Whatsapp, Ukrayna kökenli Amerikan girişimci ve bilgisayar programcısı Jan Koum ve Brian Acton tarafından Ocak 2010 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır ve Erlang programlama diliyle yazılmıştır. Ülkemizde de en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Bu kadar çok kişiyi barındıran uygulamadan ayrılmak isteyenler elbette olacaktır. Makalemizde bu kişiler için Whatsapp hesap silme işlemini anlatacağız.

Whatsapp Hesabı Nasıl Silinir?

Whatsapp hesap silme işlemi oldukça basittir. İlk olarak telefonunuzdan veya tablet bilgisayarınızdan Whatsapp uygulamasını çalıştırın. Ayarlar sayfasına girin. Açılan pencereden “Hesap” sekmesine dokunun. Hesap sekmesine dokunduğunuzda bir menü açılacak. Açılan menüden “Hesabımı Sil” sekmesine dokunun. Bu aşamada WhatsApp sizi uyaracak. Bu uyarıyı dikkatlice okuyun ve telefon numaranızın girin. Ardından da hesap silme işlemini onaylayın. Böylelikle WhatsApp hesabınız silinmiş olur.

Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

 • Hesabınızı sildiğinizde, hesap bilgileriniz ve profil fotoğrafınız silinir.
 • Katılımcısı olduğunuz tüm WhatsApp gruplarından silinirsiniz.
 • Telefonunuzdaki mesaj geçmişi silinir.
 • iPhone gibi Apple marka cihaz kullanıyorsanız iCloud’dan mesaj yedeğiniz silinir.
 • WhatsApp Web servisinden çıkış yapılır.
 • Telefon numaranız WhatsApp listesinden çıkarılacak.
 • WhatsApp kullanıcıları artık sizi göremeyecek.
 • Tüm ödeme bilgileriniz sunuculardan çıkartılacak.

Adım Adım Hesap Silme

WhatsApp Hesap Silme 1. Adım
İlk olarak telefonunuzdan WhatsApp uygulamasını açın.
WhatsApp Hesap Silme 2. Adım
Açılan menüden “Hesap” sekmesine dokunun.
WhatsApp Hesap Silme 3. Adım
Açılan menüdeki “Hesabımı Sil” sekmesine dokunun.
WhatsApp Hesap Silme Son Adım
Ekrandaki uyarıyı dikkatlice okuyun ve telefon numaranızı girerek hesap silme işlemini onaylayın.
Hatırlatma

WhatsApp kullanmak istemeyen ve uygulamayı telefonundan silen çoğu kullanıcı hesabını silmeyi unutuyor. Anlık mesajlaşma ve medya ögelerini barındıran WhatsApp gizlilik açısından dikkat edilmesi gereken bir uygulama. WhatsApp kullanmayı bıraktıysanız, hesabınızı silmeyi kesinlikle ihmal etmeyin. Çevrenizde WhatsApp kullanmayı bırakanlar varsa, bu hatırlatmayı yapmayı unutmayın.

Yorumlar

 1. Abdullah Gök

  Ben telefonumdan Whatsapp’ı sildim ama meğer numaram hala duruyormuş. Yazılanları okumasam hesabım açık kalacaktı. Dediklerinizi yaptım ve Whatsapp hesap silme işlemini tamamladım. Uyardığınız için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir