Wix, kullanıcılarının sezgisel sürükle ve bırak editörünü kullanarak mobil uyumlu, HTML5 siteler oluşturmasını sağlayan bir platformdur. Avishai Abrahami, Nadav Abrahami ve Giora Kaplan tarafından 2006 yılında kurulmuştur. Wix’in merkezi İsrail’in Tel Aviv şehrindedir. Dünya geneline hizmet veren firmada yaklaşık olarak 1400 kişi çalışmaktadır. Wix’in verdiği hizmetler ülkemizde bir çok kişi tarafından ücretli ve ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Bazı kullanıcılar çeşitli nedenlerden dolayı Wix hesaplarını silmek isteyebiliyorlar. Bu kullanıcılar için Wix hesap silme işlemini anlatacağız.

Wix hesabı nasıl silinir?

Wix hesabınızı silebilmeniz için kullanıcı adı ve şifrenizi bilmeniz gerekiyor. Kullanıcı adı ve şifrenizi bilmiyorsanız, giriş sayfasında bulunan “Şifrenizi unuttunuz mu?” bağlantısına tıklayarak hesabınıza yeni şifre atayabilirsiniz. Şifrenizi biliyorsanız, buraya tıklayın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle Wix’e giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Wix hesap silme linkine tıklayın:

Hesap silme linkine tıkladıktan sonra, açılan pencereden “Delete My Account” düğmesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından bir uyarı penceresi açılacak. Açılan uyarıdaki “Yes” düğmesine tıklayın. Böylelikle Wix hesabınız kalıcı olarak silinmiş olacak. İşlem bu kadar basit! Umarım hazırladığımız makale sayesinde hesabınızı kolayca silebilirsiniz.

Hesabınızı Silmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 1. Ücretli hizmet alıyorsanız, hesabınızı silmeden önce aboneliğiniz iptal edin.
 2. Ücretli veya ücretsiz siteniz bulunuyorsa, hesap silme işleminden önce siteleri silin.
 3. Wix’de bulunan alan adınız varsa, işlemden önce alan adınızı farklı bir firmaya transfer edin.

Wix Hesap Silme Ekran Görüntüsü

Wix Hesap Silme
Wix hesap silme işlemine onay verdiğiniz sayfaya ait ekran görüntüsü.

Süreç ile ilgili problem yaşıyorsanız, support@wix.com adresine İngilizce yardım talebi gönderebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki yorum formumuzu kullanarak bizden de yardım talep edebilirsiniz.

Yorumlar

 1. Çiğdem Kılıç

  Merhaba,
  Ben aylık domain satın almıştım fakat her ay otomatik olarak yenileniyor. Ödemeyi iptal ettirdim ama siteyi kapatamıyorum. Lütfen yardımcı olun.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Çiğdem Hanım,
   Alan adları (Domainler) aylık periyotlarla değil de yıllık periyotlarla kaydedilir. Bu nedenle aylık abonelik ödemenizi iptal etseniz bile alan adınız açık kalmaya devam edecektir. Alan adınızı aldıktan bir yıl sonra alan adınız düşecektir. Böylelikle siteniz kapanmış olacaktır. Otomatik ödemleri kapattıysanız yapmanız gereken tek şey beklemek.

 2. Musa Balcı

  Merhaba, anlattıklarınızı uyguladım ve Wix hesap silme işlemini tamamladım. Lakin merak ettiğim bir husus var. Wix hesabımda bulunan siteler ne zaman silinir? Bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

  1. Hesap Silme Yöneticisi Yazar

   Merhaba Musa Bey,
   Wix hesabı silindiğinde, hesapta bulunan tüm ücretsiz siteler yayından kaldırılır. Bu sitelere ve sitelerde bulunan içeriğe kimse erişemez. Eğer Wix’den ücretli bir hizmet satın aldıysanız, hizmetin süresi bitene kadar satın aldığınız hizmet yayında kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir