Reklam

Yandex, Rusya’nın en büyük arama motorudur. Bunun yanında Yandex.Disk, Yandex.Mail ve Yandex.Haritalar gibi  gibi bir çok ürün ve servisin de yayıncısıdır. 1997 yılında CompTek Yandex arama motorunu çıkarttı. 2000’de ise Yandex şirketi resmi olarak kuruldu. Arkadiy Voloj ve İlya Segaloviç tarafından kurulan şirket Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Kazakistan ve Türkiye’de oldukça aktiftir. Yandex arama motoru ve servisleri ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu kişiler arasında çeşitli nedenlerle hesaplarını silmek isteyenler elbette olacaktır. İşte bu kişiler için Yandex hesap silme işlemini anlatacağız.

Reklam

Yandex Hesabı Nasıl Silinir?

İşlem oldukça basit. Silmek istediğiniz hesabın kullanıcı adı ve şifresini biliyorsanız üç adımda hesabınızı kolayca silebilirsiniz. İlk olarak herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Yandex.com adresine bağlanın. Ardından kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki hesap silme bağlantısına tıklayın.

Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra “Yandex hesabını sil.” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki uyarıları dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum. Sayfa açıldıktan sonra uyarıları okuyun ve alt kısıma silme işlemini onaylamak için gizli sorunuzu girin. Ardından güvenlik kodunu girin ve hesabınızı silin.

Bilmeniz Gerekenler

  1. Hesabınızı sildikten sonra hesabınıza bağlı olan bilgiler geri getirilmemek üzere silinir.
  2. Silinen verilerinizin geri döndürülmesi imkansızdır.
  3. Destek ekibi silinen verilerinizin kurtarılması konusunda size yardımcı olamaz.
  4. Hesabınızı sildiğinizde kullandığınız tüm Yandex hizmetleri silinecektir.
  5. Hizmetlerden birinde karşılaştığınız sorun yüzünden hesabınızı silmenize gerek yoktur.

Ekran Görüntüsü

Yandex Hesap Silme

Reklam

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir