Bu makalede Youtube hesap silme işlemi anlatılıyor. Ayrıca “Youtube hesabı nasıl silinir?” sorusu cevaplanıyor ve Youtube hesap silme linki ziyaretçilerle paylaşılıyor.

Youtube, video paylaşımı yapılabilen bir sosyal paylaşım sitesidir. 2005 yılında kurulan bu platform 2006 yılında İnternet endüstrisinin gözde şirketi Google tarafından satın alındı. Şuanda Google’nin en çok kullanılan ürünlerinden biri olan Youtube tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oldukça meşhurdur. Ülkemizde milyonlarca kişi bu video paylaşım servisini kullanıyor. Bu kadar çok kullanıcının arasında elbette Youtube hesabını silmek isteyenler olacaktır. Bu makalemizde Youtube hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kullanıcılara yardımcı olacağız.

Youtube hesabı nasıl silinir?

Youtube hesap silme işlemi oldukça basittir. Anlattıklarımızı uygulayarak hesabınızı kolayca silebilirsiniz. İşleme başlamak için ilk olarak aşağıdaki Youtube hesap silme linkine tıklayın.

Yukarıdaki linke tıkladığınızda “Hesabınızı veya kullandığınız hizmetleri silin.” başlıklı bir pencere açılacak. Bu peceredeki “Ürünleri silin.” bağlantısına tıklayın. Bu bağlantıya tıkladıktan sonra hesabınızın şifresini girmeniz gereken bir pencere açılabilir. Söz konusu pencereye hesabınızın şifresini girin ve işleme devam edin. Bu aşamadan sonra Google hesabınıza bağlı ürünlerin listelendiği bir saya açılacak. Bu sayfadan Youtube hizmetini bulun ve Youtube’nin bulunduğu satırın sonunda yer alan çöp kutusu simgesine tıklayın. Bu tıklamanın ardından Youtube hesabınız silinecektir.

Youtube hesap silme işlemi bu kadar! Konuyla ilgili yukarıda anlatılanlar dışında bir problemle karşılaşırsanız, aşağıdaki yorum formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

Youtube Kanal Silme

Çoğu kullanıcımız hesap yerine Youtube kanal silme işlemini merak ediyor. Youtube hesabınızı silmeden, hesabınızda bulunan kanalı silmeniz mümkün. Kanal silme işlemi için ilk olarak Youtube hesabınıza giriş yapın. Hesaba giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Youtube kanal silme linkine tıklayın.

Youtube Kanal Silme Linki: https://www.youtube.com/account_advanced

Youtube kanal silme bağlantısına tıkladıktan sonra “Gelişmiş” başlıklı bir sayfa açılacak. Bu sayfadaki uyarıları dikkatlice okuyun ve sayfanın en alt kısmında bulunan “Kanalı sil.” etiketli düğmeye tıklayın. Böylelikle Youtube kanalınızı silmiş olursunuz.

Youtube Kanal Silme
Youtube kanal silme işlemine ait ekran görüntüsü.

Bilmeniz Gerekenler

Youtube hesabınızı silmeden önce hesabınızın yedeğini alabilirsiniz. Böylelikle yüklediğiniz videoları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Hesap silme işleminden önce çoğu kullanıcımıza yedekleme işlemini tavsiye etmekteyiz. Daha önce de bahsettiğimiz üzere Youtube hesabı Google hesabınıza bağlıdır. Sadece Youtube değil tüm Google hesabınızı silmek istiyorsanız “Google Hesap Silme” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Google hesabınızı sildiğinizde Youtube hesabınız dahil tüm Google ürünleri kalıcı olarak silinecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir